Cukierki M&M’s znane są chyba każdemu. Mają kształt guzików, są kolorowe i bardzo często pojawiają się w wielu reklamach. Każdy z tych cukierków ma wydrukowaną małą literkę „m”. M&M’sy mają różne smaki.

Data dodania: 2014-10-16

Wyświetleń: 1891

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Największy na świecie sklep z cukierkami M&M’s

Cukierki M&M’s

Cukierki M&M’s znane są chyba każdemu. Mają kształt guzików, są kolorowe i bardzo często pojawiają się w wielu reklamach. Każdy z tych cukierków ma wydrukowaną małą literkę „m”. M&M’sy mają różne smaki. Jest to między innymi: mleczna czekolada, migdały, kokosy, masło orzechowe, chrupiący ryż, pomarańczowa czekolada, cynamon, czy maliny. Cukierki te sprzedawane są obecnie w ponad 100 krajach. Historia M&M’sów sięga lat 30. XX wieku, kiedy to Forrest Mars Sr., będący synem założyciela firmy Mars Company, wpadł na pomysł wyprodukowania nowych słodyczy. Pomysł ten zrodził się w chwili, kiedy sam Forrest ujrzał żołnierzy spożywających czekoladowe kuleczki z nadzieniem, podczas hiszpańskiej wojny domowej. Produkcję nowych, opatentowanych już cukierków, rozpoczęto w 1941 roku. Fabryka mieściła się wówczas na Badger Avenue 285 w Clinton Hill.

Dziś M&m’sy sprzedawane są na całym świecie. Produkowane są różne wersje smakowe cukierków, choć nie wszystkie dostępne są na danym obszarze. Wyróżnia się następujące smaki cukierków M&M’s: mleczna czekolada, mleczna czekolada z migdałami (sprzedawana w USA), mleczna czekolada z orzechami ziemnymi, mleczna czekolada z preclem (sprzedawana w USA), ciemna czekolada (sprzedawana w USA i Francji), ciemna czekolada z orzechami ziemnymi (sprzedawana w USA), kokos (sprzedawany w USA), masło orzechowe (sprzedawane w USA), cukierki miętowe (sprzedawane w USA), cukierki wiśniowe (sprzedawane w USA, tylko w edycji limitowanej) oraz cukierki czekoladowe, chrupkie, z ryżem w środku (sprzedawane w Niemczech, Wielkiej Brytanii, a także w Polsce).

Największy sklep z cukierkami M&M’s na świecie

M&M’s World znajdujący się w Londynie, w okolicach Leicester Square, to największy na świecie sklep z cukierkami. Specjalizuje się przede wszystkim w sprzedaży wszystkiego, co wiąże się z M&m’s. Można zakupić tam nie tylko ulubione cukierki, lecz także odzież, czy różnego rodzaju gadżety związane z tymi cukierkami. Londyński sklep firmy Mars otwarty został w 2011 roku. Jego powierzchnia wynosi 3250 metrów kwadratowych. Łącznie zajmuje on aż 4 piętra budynku, a jego budowa wyniosła aż 10 mln funtów. Jest pierwszym i jedynym sklepem M&M’sów w Europie. W sklepie, oprócz przepysznych słodyczy, można także kupić takie przedmioty, jak: zabawki, naczynia, biżuterię, ubrania, i tym podobne. M&M’s World oferuje także szereg atrakcji dla swoich klientów. Znajduje się tutaj między innymi ogromna czekoladowa ściana, czy drażetkowy żyrandol. To doskonała rozrywka przede wszystkim dla dzieci, ale także dla dorosłych. Niekiedy po sklepie przechadzają się pluszowe M&M’sy, organizowane są także ciekawe występy i atrakcyjne zabawy. Jest to miejsce szczególnie przyjazne dzieciom.

Inne sklepy z cukierkami M&M’s

Pierwszy sklep M&M’s otwarto w Las Vegas w 1997 roku. M&M’s World w Las Vegas to przede wszystkim sklep z pamiątkami, znajdujący sie na pierwszym piętrze budynku. Sklep ten prowadzi do kina 3D. Na drugim piętrze znaleźć można między innymi zdjęcia pokazujące, w jaki sposób ewoluowały cukierki M&M’s na przestrzeni lat. W 2007 roku aż osiem milionów ludzi odwiedziło M&M’s World w Las Vegas.

M&M’s World mieści się również w Nowym Jorku. Sklep ma powierzchnię 2200 metrów kwadratowych i znajduje się w Times Square. Olbrzymią atrakcją sklepu jest wysoka czekoladowa ściana. M&M’s World to największy sklep ze słodyczami w Nowym Jorku. Kupić tu można takie przedmioty, jak: słodycze, naczynia, ubrania, zegarki, czy nawet skarbonki.

 

Sklepy M&M’s World to prawdziwy raj dla zwolenników tego rodzaju smakołyków. To także niebywała atrakcja turystyczna. Uwagę zwraca nie tylko bogactwo słodyczy, lecz także cała masa ubrań i gadżetów nawiązujących do znanych na całym świecie cukierków. Prawdziwi pasjonaci mają ponadto okazję zdobycia cennych informacji na temat historii powstania i ewolucji ich ulubionych smakołyków. Będąc w Londynie, czy w Nowym Jorku, warto odwiedzić te sklepy, choćby z uwagi na ich popularność.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena