Ciągły rozwój technologii dostarcza nam coraz to więcej możliwości na uatrakcyjnienie wszelkich organizowanych wydarzeń. Istnieją produkty, które nie są tak popularne w Polsce, a na świecie robią furorę.

Data dodania: 2015-02-04

Wyświetleń: 1579

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Stół interaktywny, stół dotykowy, video steaming, ściana interaktywna? Ile razy spotkałeś się z takim rozwiązaniem na imprezach, na których bywasz? Bardzo rzadko. Jest to bardzo dobry sposób na udoskonalenie naszego przedsięwzięcia i zwrócenie uwagi uczestników.

Ściana interaktywna

Ściana interaktywna może być świetnym narzędziem marketingowym i promocyjnym, ponieważ z łatwością zwraca uwagę osób, które się na nią natkną. Na razie jest wykorzystywana przede wszystkim w centrach handlowych, muzeach i dużych targach tematycznych, jednak nic nie stoi na przeszkodzie by jej zastosowanie było znacznie szersze i powszechne.

Organizujesz przedsięwzięcie, na którym spodziewasz się sporej frekwencji, a przestrzeń imprezy wygląda szaro i nieciekawie? Masz wolną ścianę? Zapewne idealnie się ona nada na przekształcenie jej w ścianę interaktywną!

Jak działa ściana interaktywna?

Jest to inteligentny system wyświetlania obrazu, który śledzi ruch. Kiedy ruch zostanie wykryty ściana zmienia prezentowane treści zachęcając tym samym do interakcji. Istnieje możliwość wykorzystania własnych efektów wizualnych jak i skorzystania z już istniejących po odpowiednim dostosowaniu do wydarzenia. Najpopularniejszymi wielkościami monitorów są 46” i 55”, w zależności od potrzeb klienta.

Zastosowanie

Ściany interaktywne mogą być nośnikami informacji, elementem kampanii marketingowych jak i zwykłym narzędziem rozrywki poprzez gry i zabawy. Warto jednak wspomnieć o paru innych możliwości zastosowań. Takie urządzenie może prowadzić statystki naliczające ilość osób przechodzących obok niego. Pozwoli to na wyciągnięcie odpowiednich wniosków i przyda się do dalej pracy przy organizacji wydarzeń. Istnieje również możliwość stworzenia kilku różnych scenariuszy, które zostaną wyświetlone w danej porze dnia lub tygodnia, a także w zależności od pogody. Mogą to być różne interaktywne zabawy, wyświetlanie konkretnych filmów czy animacji, prezentowanie informacji potrzebnych w danym momencie.

W jaki sposób zamówić?

Nie trzeba wydawać dużej kwoty na zakup takiego urządzenia. Wiele firm oferuje wynajęcie ścian interaktywnych za niewielkie sumy. Montaż jest bardzo prosty, a użytkowanie intuicyjne i nie sprawi problemów laikowi w temacie technologii. Jak twierdzą firmy z branży, system ścian-kinectów jest bezawaryjny.

Licencja: Creative Commons