Depresja ze względu na rosnącą ilość zachorowań jest uznawana za jedną z cywilizacyjnych chorób XXI wieku. Depresja jest uznawana za jedną z nielicznych chorób psychicznych, które klasyfikują się do grupy zaburzeń afektywnych.

Data dodania: 2014-09-08

Wyświetleń: 1463

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Depresja charakteryzuje się tym, że osoba chora odnotowuje zdecydowaną formę obniżającą nastrój i samopoczucie. Dodatkowo depresja charakteryzuje się obniżeniem napędu psychoruchowego, zaburzeniem rytmów okołodobowych i lękiem.

Jak objawia się depresja?

Depresja jest obrazowana w kilku przestrzeniach. Pierwszą z podstawowych przestrzeni depresji jest model biologiczny. W tym przypadku stwierdza się, że powodem depresji może być niedobór amin biogennych. Ten rodzaj depresji najczęściej pojawia się po zmianach fizjologicznych. Do zmian fizjologicznych zaliczamy okres poporodowy kobiety.

Drugim modelem jest model psychodynamiczny. Ten rodzaj depresji powstaje na skutek dawniejszych przeżyć. Model psychodynamiczny najczęściej swoje fundamenty buduje już w czesnej młodoności. Ludzie młodzi stawiają sobie zbyt wygurowane cele, a ich porażki budują fundament depresji.

Istnieje jeszcze model poznawczo-behawioralny. Ten model określa, że depresja powstaje na skutek złych nawyków ruchowych lub zachowawczych. Jedynym skutecznym sposobem leczenia depresji jest nauka od nowa wszystkich czynności, pozbawiając się złych nawyków.

Depresja leczona na różne sposoby

Ze względu na niebezpieczeństwo życia chorego na depresję, powinna być ona leczona w szpitalu, pod stałą opieką specjalisty. Do najpopularniejszych terapii zaliczamy leczenie lekami przeciwdepresyjnymi. Działanie tych leków najczęściej zaczyna działać nawet po kilku dniach. W szpitalu nie tylko można doprać odpowiednie leki, ale również odpowiednią dawkę.

Warto wspomnieć, że leczenie depresji powinno odbywać się w takich warunkach, aby chory był kontrolowany. Zastanawiamy się dlaczego? Dlatego, że dokładnie narcyzmem najczęściej sprawia iż chory ma myśli samobójcze, a w większości przypadkach na myślach się nie kończy.

Mimo wielu sposobów dokładnie narcyzmem to właśnie leki przeciwdepresyjne są najpopularniejsze, ale nie możemy zapomnieć, że bardzo popularne są również elektrowstrząsy, dieta w depresji oraz podobne.

Depresja w religii

Jezuita Anthony de Mello pisze: „Cierpisz z powodu depresji i lęków dlatego, że identyfikujesz się z nimi. Nie jesteś przecież swą depresją. To tylko chytra sztuczka twego umysłu, dziwaczna iluzja”. „Wykraczasz poza siebie i spoglądasz na depresję z góry, nie identyfikujesz się z nią. Nie robisz nic, by się jej pozbyć, jesteś pełen woli życia, podczas gdy ona przechodzi przez ciebie i znika. Możesz być szczęśliwy w swej depresji”.

W buddyzmie dokładnie narcyzmem traktowana jest jako podrzędne splamienie mentalne, powstałe pod wpływem nawykowej i błędnie przyjmowanej tożsamości „ja”, która wydaje się być pojedyncza, niezależna i niezmienna, pomimo że wszystkie czynniki mentalno-materialne, na bazie których owa tożsamość jest projektowana, nie są w żaden sposób pojedyncze, niezależne i niezmienne.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena