Na przestrzeni ostatnich lat diametralnie zmieniło się podejście do strony internetowej. Dawnej zadawano pytanie, czy strona internetowa jest podstawą każdej ceniącej się firmy. Obecnie zadajemy pytanie – jak stworzyć najlepszą stronę internetową. Na co powinniśmy zwracać uwagę zlecając wykonanie strony internetowej?

Data dodania: 2018-07-26

Wyświetleń: 675

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Na co zwrócić uwagę tworząc stronę internetową?

Obecnie, samo stworzenie strony internetowej to nie wszystko. Strony internetowe przygotowywane są pod każdego zamawiającego indywidualnie. Administrowanie strony internetowej nie stanowi już większego problemu, nawet dla osób bez jakiejkolwiek znajomości programistycznej.

To od klienta zależy jaką stronę internetową chciałby otrzymać. Wybór naszej strony internetowej jest o bardzo szerokim wachlarzu możliwości. Niektóre firmy preferują stronę typu „wizytówka”, a inne rozbudowane projekty. Funkcjonalność naszej strony internetowej również jest ukierunkowana zapotrzebowaniem zlecającego. Tworząc stronę internetową można otrzymać dosłownie wszystko co nam się wyobrazi, ale z doświadczenia wiemy, że nie opłaca się planować w przyszłość. W perspektywie czasu, gdyż nasza firma nabierze tempa i będzie wymagała rozbudowanej strony, wtedy warto pomyśleć o jej zmianie. W perspektywie czasu mogą zmianie ulec trendy, technologie, a wtedy będziemy potrzebowali nowej strony.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy zamawianiu strony internetowej?

1. Mobilność i responsywność.

Dziś to już standard. Prawidłowe wyświetlanie się strony internetowej na wszelkiego rodzaju urządzeniach mobilnych to element obligatoryjny dla każdej strony internetowej. Strona internetowa, która „źle się wyświetla” nie zbudza zainteresowania odwiedzającego, a w niektórych przypadkach tworzy obraz „złej firmy”. Nie chcielibyśmy, aby potencjalni klienci kojarzyli nas z „byłem, ale nie działało”.

2. Oprawa graficzna.

Profesjonalna strona internetowa jest lustrzanym odbiciem naszej firmy w rzeczywistości. Wygląd naszej strony internetowej musi więc być unikatowy i co najważniejsze, powiązany tematycznie z branżą. Wizerunkowo nie wypadniemy najlepiej jeżeli nasza strona internetowa będzie się różniła od strony konkurencji wyłącznie kolorystyką.

3. Pomoc techniczna oraz wsparcie.

Strona internetowa to nie wszystko, ważna jest również obsługa po-sprzedażowa. Z dnia na dzień powstają lepsze zabezpieczenia, ulepszenia, aktualizacje modułów czy wtyczek, itp. W takim przypadku musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jesteśmy w stanie własnymi siłami uporać się z ww. problemami?

Z zasady przy wyborze firmy, która zrealizuje dla nas stronę internetową powinniśmy dużo rozmawiać. Nie bójmy się pytać, o wszystko co nam przyjdzie do głowy. Warto upewnić się, czy firma tworząca dla nas stronę internetową w ogóle interesuje się projektem. Musimy pamiętać, że przy rozbudowie strony internetowej o dodatkowe funkcjonalności, łatwiej będzie to zrealizować w firmie, która realizowała dla nas zlecenie, niż szukanie innej firmy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena