Podzielę się z Tobą słowami osoby, która została uznana za najbardziej wpływową kobietę świata. Jej droga zawodowa na stanowisko, które teraz zajmuje, nie była usłana różami, ale... poradziła sobie, dała radę, a kto to jest? Czytaj dalej...

Data dodania: 2014-03-21

Wyświetleń: 1624

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

„Zbyt często pozwalamy, by to inni pisali scenariusze naszego życia i grzecznie się w nie wpasowujemy, żeby się nie narazić, niczego nie zaryzykować. A to błąd, bo postępując w ten sposób, trudno osiągnąć coś ponadprzeciętnego”

Sheryl Sandberg, Prezeska Facebook’a

Dlatego też nie kieruj się tym, co robią i mówią inni, tylko zacznij korzystać ze sprawdzonych wskazówek, bo one naprawdę potrafią odmienić życie i pomóc w realizacji założonych planów. Jedną z takich wskazówek jest właśnie „Metoda 20 pomysłów”.

Została ona stworzona przez Earl’a Nightingale’a, z której korzystają takie ikony motywacji i rozwoju osobistego jak m.in. Brian Tracy. Twórca tej metody stwierdził, że jest ona niezbędna zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym. Czy planujesz wycieczkę zagraniczną, kupno nowego auta, zmianę pracy, remont mieszkania, to ta metoda jest dla Ciebie! Sama ją stosowałam, stosuję i stosować będę, gdyż jest niebywale przydatna, skłania do myślenia jak i organizacji swoich działań. Jest bardzo skutecznym ćwiczeniem, dzięki któremu pojawiają się często  pomysły, które wcześniej były niedostępne dla nas. 

Na czym polega  „Metoda 20 pomysłów”?

Na kartce papieru lub w swoim notesie zapisujesz na środku swój cel lub problem. Następnie pod spodem wypisujesz od razu dwadzieścia propozycji, pomysłów jakie tylko przyjdą ci do głowy i natychmiast wybierasz jedną z nich, którą od razu wdrażasz w życie! Z pewnością zastanawiasz się: dlaczego akurat 20, a nie np.: 10? ponieważ często ta „20” bywała przełomowa i potrafiła odmienić życie i karierę wielu osobom. Twój umysł pracuje na najwyższych obrotach, rozpala się do czerwoności i często dzięki takim ćwiczeniom powstają rewolucyjne pomysły. Teraz zastanów się ile jesteś w stanie zdziałać wymyślając codziennie po 20 pomysłów przez pięć dni w tygodniu w ciągu roku??? Zbuduje Ci się cały magazyn pomysłów, które hurtowo będą pracowały na Twój sukces, bo w grupie siła!

Przykład: „Wybrać remont mieszkania, czy wycieczkę za granicę dla dwóch osób do Grecji?” lub „Jak zmniejszyć miesięczne koszta ponoszone na życie?” Wypisujesz wszystkie argumenty, propozycje, rozwiązania. Zdziwisz się jak takie ćwiczenie potrafi być skuteczne!!!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena