Określenie reumatyzm pochodzi od greckiego słowa "rheuma", określającego coś płynącego. Oparte jest na założeniu, że nagromadzona płynna materia - choroba - krąży w organizmie i może się umieszczać w różnych organach.

Data dodania: 2013-08-03

Wyświetleń: 1131

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Leczenie objawowe reumatyzmu

Znaczący rozwój chemii, umiejętności diagnostycznych, niebywała ekspansja przemysłu farmaceutycznego, odkrywanie nowych antybiotyków, rozwój lecznictwa zamkniętego, rozprzestrzenienie się sieci ośrodków zdrowia czy przychodni specjalistycznych mógłby przynieść jeszcze więcej pożytku, gdybyśmy nie lekceważyli dorobku poprzednich pokoleń.

Wiemy obecnie, że stłumienie "oddychania skóry" przez pokrycie jej warstwą materiału izolacyjnego może prowadzić do ciężkiego samozatrucia. Wstrzymanie przez dłuższy okres normalnego wydalania przez skórę szkodliwych, odpadowych produktów przemiany materii staje się przyczyną różnego rodzaju podrażnień i stanów zapalnych rozmaitych organów. Odpowiednimi środkami na tego rodzaju schorzenie są na przykład mieszanki ziołowe.

Działanie takich specyfików polega głównie na wzmożeniu czynności wydalniczych poprzez skórę i nerki. Umożliwia to choremu organizmowi pozbycie się odpadowych produktów przemiany materii i jadów bakteryjnych. Specyfiki te bardzo energicznie przeciwdziałają również łamliwości i przepuszczalności naczyń włosowatych, likwidują stany skurczowe, korzystnie oddziałują na ośrodek termoregulacyjny, przewód pokarmowy, wątrobę i woreczek żółciowy.

Dlatego coraz częściej docenia się znaczenie kosmetyków naturalnych. Współczesna fitoterapia kieruje się przekonaniem, że choroby reumatyczne są schorzeniami całego ustroju i wymagają nie tylko leczenia miejscowego, lecz również zastosowania leczenia poprawiającego przemianę materii i umożliwiającego zwiększenie wydalania produktów odpadowych. Wszelkiego rodzaju kremy i kosmetyki naturalne oraz maści zwiększają ochronę skóry, a także pomagają w zachowaniu jej świeżego wyglądu i sprzyjają ogólnej poprawie jej stanu.

Wobec tego należy pamiętać o odpowiednim dopasowaniu kosmetyku do konkretnego rodzaju skóry, a także o tym, aby skórę stosownie pielęgnować. Kosmetyki naturalne są dostępne w aptekach, sklepach drogeryjnych, a także u indywidualnych pośredników - przedstawicieli handlowych.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena