Gaz jest bardzo wydajnym nośnikiem energii. Stąd też rezygnacja z gazu jest decyzją, na którą niewielu lokatorów się może zgodzić. Elektryczność jest droższa w eksploatacji, natomiast jest mniej wydajna.

Data dodania: 2013-08-17

Wyświetleń: 1796

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Montaż czujników gazu

Wszystkie te argumenty skłaniają użytkowników lokali do podjęcia decyzji o tym aby zdecydować się na dalsze korzystanie z gazu. Jednakże przy wszystkich zaletach tego typu rozwiązania istnieje konieczność zabezpieczenia się przed ewentualnym wydzielaniem się gazu z rur na zewnątrz przez wszelkie pęknięcia, szczeliny oraz innego typu defekty w rurze.

Czujnik gazu stanowi urządzenie ostrzegawcze, które wydaje odpowiednie dźwięki w sytuacji, w której gaz się wydziela. Tlenek węgla jest bowiem bardzo niebezpiecznym, bezwonnym gazem, który wydziela się w sposób bardzo zdradliwy i powoduje zaczadzenie i szybką śmierć w wypadku, gdyby pomoc nie nadeszła. Ze względu na występujące w mieszkaniach (przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych) poważne zagrożenia mieszkańców zatruciem tlenkiem węgla - spółdzielnie mieszkaniowe dokonują zakupu i montażu detektorów tlenku węgla w całych zasobach mieszkaniowych.

Koszty zakupu i montażu detektorów tlenku węgla są pokrywane ze środków uzyskanych przez Spółdzielnię mieszkaniową ze sprzedaży gospodarczych lokali mieszkalnych (dozorcówek), których koszt budowy został sfinansowany przez spółdzielnię. Dla budynków z centralną wodą użytkową oraz budynków w których zamontowano detektory tlenku węgla sfinansowane z funduszu remontowego, Spółdzielnia dokona odpisu na fundusz remontowy budynku w wysokości odpowiadającej ilości mieszkań w danym budynku pomnożonej przez koszt zakupu i montażu detektora.

Montaże nowych detektorów dokonywane będą we wszystkich mieszkaniach w danym budynku na podstawie pisemnej decyzji większości osób będących użytkownikami mieszkań i pracowni w danym budynku. Przez większość osób będących użytkownikami pracowni i mieszkań rozumie się członków Spółdzielni,właścicieli lokali nie będących członkami spółdzielni , którym przysługują własnościowe prawa do lokali, które łącznie w danym budynku posiadają lokale o powierzchni powyżej 50 % powierzchni wszystkich mieszkań i pracowni.

Przewidywany okres użyteczności tychże detektorów wynosi minimum 10 lat. Wybór dostawcy detektorów wraz z oferowanym przezeń systemem rozliczeń zostanie dokonany w drodze nieograniczonego przetargu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena