Znanym sposobem na zapoznanie klientów z nowymi produktami firmy jest organizacja cyklicznych konferencji. Takie spotkania, do których organizacji zatrudniamy agencję eventową, mają dwie części.  Tego typu imprezy firmowe mogą być dobrą okazją do owocnych rozmów o współpracy. 

Data dodania: 2013-04-09

Wyświetleń: 809

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jakie mamy możliwości, organizując imprezę firmową dla przedstawiciela jednej z typowo „męskich branż”? Czy jesteśmy skazani na nudne spotkanie przy kolacji i alkoholu? Podczas takich spotkań organizowanych przez firmy budowlane, informatyczne, rolnicze, techniczne i z jeszcze kilku branż, zazwyczaj około 70-90 procent stanowią mężczyźni. Dobra agencja eventowa doradzi nam odpowiednie rozwiązanie i podsunie pomysły, jak takie imprezy firmowe urozmaicić. Wiele jest takich atrakcji, które skierowane są przede wszystkim do mężczyzn. Kluczem jest ich odpowiedni dobór, w zależności od charakteru imprezy, wieku uczestników, branży dla której jest organizowana. Wydaje się, że obecnie głównym problemem nie jest brak takich atrakcji, ale ich jakość i poziom odpowiedni dla klienta biznesowego. I tutaj leży główne zadanie agencji eventowej, aby zagwarantować usługi tylko sprawdzone i pewne, bowiem wiele na rynku jest takich „pseudoatrakcji”, które imprezom firmowym mogą tylko zaszkodzić i zostawić po sobie niesmak, a nie pozytywne wspomnienia.

Doświadczona agencja eventowa na takie męskie imprezy firmowe powinna mieć w bazie sprawdzonego podwykonawcę – agencję fordanserek lub też sama mieć bazę takich hostess, które stworzą nam możliwość organizacji imprezy tanecznej.

Fordanserki inaczej nazywane są czasem „tańczącymi hostessami” – są to dziewczyny, które na imprezy firmowe zatrudniamy po to, aby mieć pełen parkiet. Odpowiednio dobrane hostessy i tancerki potrafią skutecznie rozkręcić imprezę firmową, zaprosić gości do tańca i towarzyszyć im aż do rana na parkiecie. W ten sposób nudna zazwyczaj impreza firmowa przeobrazi się w pełen tańca i zabawy wieczór. Jaka jest tu główna rola zatrudnionej agencji eventowej? Przede wszystkim odpowiedni dobór fordanserek – muszą być to dziewczyny nie tylko ładne i przyciągające wzrok urodą, ale przede wszystkim komunikatywne, sympatyczne, taki z którymi chce się nie tylko tańczyć, ale też rozmawiać i spędzić w ich towarzystwie cały wieczór na takiej imprezie firmowej. Agencja eventowa musi oczywiście również dbać o odpowiedni wizerunek fordanserek i kontrolować ich pracę podczas całej imprezy.

Często stosowanym urozmaiceniem imprez firmowych, również z udziałem fordanserek, jest organizacja imprez tematycznych. Agencja eventowa powinna tutaj przede wszystkim zadbać o odpowiedni strój tematyczny dla hostess – tak, aby były nie tylko uczestnikiem imprezy, ale również jej żywą ozdobą („żywą scenografią”). Oczywiście dana stylizacja ściśle zależy od wybranego tematu imprezy. Organizacja imprez tematycznych dla branż męskich rządzi się podobnymi zasadami, jak ogólne imprezy firmowe w towarzystwach mieszanych. Są jednak takie tematy, które panom podobają się bardziej – zazwyczaj dobrym pomysłem jest na przykład „Wieczór Gangsterki”, w którym uczestników stylizujemy na lata 20-te, 30-te, wspominamy legendarnych gangsterów z przymrużeniem oka. Na takie imprezy firmowe bardzo polecamy gry kasynowe – pozwalają zaznać emocji związanych z grami, jednak bez finansowego ryzyka. Na takich imprezach tematycznych fordanserki mogą wcielić się w role eleganckich, ale niebezpiecznych gangsterek z dawnych lat.

Organizacja imprez tematycznych musi być jednak przemyślana i dobrze dobrana do danej grupy uczestników. Agencja eventowa powinna zadbać o oryginalność takiego firmowego spotkania. Bardzo istotna jest więc wiedza o tym, w jakich imprezach firmowych goście mieli okazję uczestniczyć w latach ubiegłych i jakie atrakcje już im fundowano. Wspomniane już fordanserki to taki element tych „męskich” imprez firmowych, o który powinniśmy zadbać zawsze, niezależnie od tego, czy decydujemy się na organizację imprezy tematycznej czy klasycznej bez narzuconego stylu. Agencja eventowa tylko poprzez zatrudnienie fordanserek może nam zagwarantować, że takie imprezy firmowe będą przetańczone, nie przesiedziane. 

Licencja: Creative Commons