Tuziny animatorów dla dzieci, szczudlarze, żonglujący klauni, wydobywające się z głośników przeboje Majki Jeżowskiej i doskonale bawiące się dzieci – mniej więcej w ten sposób wyobrażamy sobie festyn rodzinny. Kto jednak podejmie się realizacji takiego przedsięwzięcia i czy to się w ogóle opłaca?

Data dodania: 2013-02-21

Wyświetleń: 728

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Choć mogłoby się nam wydawać, że orgaznizacja takiego festynu nie jest niczym trudnym, to w rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie. Podczas odpowiedniego przygotowania czyha na nas wiele niespodziewanych zasadzek, z którymi jako organizatorzy będziemy musieli sobie poradzić. Przede wszystkim ludzie – nie każdy nadaje się do pracy z dziećmi. Nie jest łatwo z uśmiechem na ustach zapanować nad setką rozbieganych dzieci, w taki sposób, żeby najmłodsi odebrali to jako doskonałą zabawę. Ponadto należy pamiętać o odpowiedniej aparycji i nienagannej dykcji, a wykwalifikowani animatorzy dla dzieci nie powinni mieć z tym najmniejszych problemów.

Imprezy plenerowe muszą być widowiskowe, skrupulatnie zaplanowane, a jednocześnie sprawiać wrażenie radosnej spontaniczności i taki efekt najpewniej uzyskamy, zatrudniając doświadczoną firmę zajmującą się organizacją festynów rodzinnych. Cena może być nawet mniejsza niż gdybyśmy sami zatrudniali pojedynczych podwykonawców, a wspaniały efekt - gwarantowany i nie musimy się już o nic więcej martwić.

Zatrudniona agencja powinna zadbać o nagłośnienie imprezy, postawienie sceny na miejscu wydarzenia i wszystkie atrakcje przewidziane podczas festynu. Często firmy przygotowują także tematyczne dekoracje, np. z balonów. Oprócz tego, nieodłącznym elementem imprez plenerowych są dmuchane zamki, w których najmłodsi zawsze doskonale się bawią. Wynajem dmuchanych zamków nie odstrasza ceną, a zapewnia fantastyczne wspomnienia i aktywną rozrywkę na słoneczne popołudnia.

Jakie korzyści przyniesie nam organizacja festynu rodzinnego? Oprócz doskonałej zabawy dla najmłodszych, a często także i dorosłych, rodzinna impreza plenerowa zorganizowana przez firmę dla jej pracowników lub nie tylko, może przynieść zaskakującą zmianę wizerunkową w sposobie postrzegania firmy. Kilka odpowiednio nagłośnionych festynów, a wizerunek firmy od razu staje się dużo cieplejszy, bardziej rodzinny.  Dbanie o dzieci i ich prawidłowy rozwój, połączony ze świetną zabawą, to doskonała dźwignia PRowa, bo nie ma nic nie działa na dorosłych lepiej niż uśmiechnięta twarz dziecka.

Licencja: Creative Commons