Imprezy integracyjne dla firm kojarzą się w doskonałą rozrywką dla zatrudnionej kadry.  Ale co w przypadku, gdy proporcje płci na takiej imprezie są mocno zachwiane?  Podczas imprez integracyjnych dla firm z branż typowo męskich orgnizator musi liczyć się z ryzykiem, że panowie nie będą chętnie uczestniczyć w tanecznej części imprezy.

Data dodania: 2013-08-03

Wyświetleń: 1075

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

 Organizator imprezy integracyjnej dla firm z branży zwyczajowo o większej ilości mężczyzn w swoich zasobach pracowników, nie przypuszcza, że można ich skłonić do świetnej aktywnej zabawy. Po wyczerpaniu puli typowo męskich rozrywek integracyjnych jak gry survivalowe, paintball, czy jazda off-road na quadach jest jeszcze szansa na doskonałą zabawę i zaproponowanie przez agencję eventową alternatywnego rozwiązania. 

Podczas organizacji eventu lub podobnej imprezy tego typu dobrym pomysłem jest zaanagażowanie tak zwanych fordanserek. W najprostszym tego słowa ujęciu fordanserka jest rodzajem tańczącej hostessy, która za wynagrodzenie zadba o to aby wszyscy uczestnicy nie schodzili z parkietu i bawili się wspaniale. Urokliwe tancerki zachęcą nawet osoby, które takie imprezy omijają szerokim łukiem. Grupa dziewcząt obdarzona jest zwykle przetestowanymi umiejętnościami tanecznymi, a wśród niej znajdują się też profesjonalistki wyspecjalizowane w konkretnej sztuce tanecznej.

Często grupę fordanserek wspiera ze sceny profesjonalna grupa taneczna, która kilka razy w trakcie imprezy urozmaica całość niesamowitymi pokazami tańca w określonej aranżacji. Najczęsciej po zakończeniu pokazu tancerki także dołączają do bawiących się gości i zapraszają uczestników do wspólnej zabawy. Taniec  z profesjonalistką nawet dla niedoświadczenej osoby jest jedynie przyjemnością.

Fordanserki mogą dostosować się do określonej aranżacji imprezy. Standardowo występują w prostych stylowych aranżacjach – eleganckie sukienki typu „mała czarna”, ale ich udział i wygląd są ograniczone jedynie wyobraźnią agencji eventowej. Stylizacje tematyczne to dobry pomysł na jeszcze większe urozmaicenie imprezy, a dziewczyny mogą występować w rolach na przykład: hawajek, kowbojek, piratek, diablic, gangsterek. To wpłynie na wzbogacenie oprawy artystycznej i doznań uczestników firmowej imprezy integracyjnej.

Fordanserki i fordanserzy nie uromaicają jedynie imprezy integracyjne dla  firm, ale mogą też pojawiać się przy okazji wszelkich wydarzeń muzycznych – jako tło taneczne dla wykonawcy podczas koncertu lub występować w teledyskach muzycznych.  Agencja eventowa często korzysta z usług fordanserek, aby imprezy firmowe organizowane w większości dla panów okazały się doskonałą zabawą, która rozusza nawet najbardziej oporne jednostki.

Licencja: Creative Commons