Apple Watch to nie tylko modne akcesorium, dzięki któremu jesteśmy w stanie odbierać rozmowy (również FaceTime) i pisać SMS-y poprzez połączenie z naszym iPhonem. Zegarek Apple ma o wiele więcej funkcji, które przydadzą się przede wszystkim osobom z pasją do uprawiania sportu. Apple Watch to bezkonkurencyjny asystent i trener osobisty.

Data dodania: 2019-06-03

Wyświetleń: 567

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Apple Watch jako zegarek sportowy

Ogólne klasyfikacje

Apple Watch czwartej generacji ma szybki, dwurdzeniowy procesor, 16 GB pojemności i funkcję Apple Pay, który pozwala na płatność bez użycia karty. Oczywiście ma wbudowany mikrofon i głośnik, a także GPS i Bluetooth 5.0. Wyświetlacz zegarka to OLED LTPO Retina z funkcją Force Touch (funkcja mocnego kliknięcia) o jasności 1000 nitów. Wyświetlacz wyposażony jest oczywiście w czujnik oświetlenia zewnętrznego. Apple Watch dostępny jest w odcieniu gwiezdnej szarości, a także w kolorze złotym i srebrnym. Zegarek ma wbudowaną baterię litowo-jonowa utrzymująca urządzenie włączone nawet do 18 godzin. Zależy to oczywiście od intensywności korzystania z zegarka. Bateria w przełożeniu na ciągły czas treningów trzyma do dziesięciu godzin treningu w pomieszczeniu i do pięciu godzin na dworze.

Tarcza Infograph wyświetla listę aplikacji, których się używa. Po jednym spojrzeniu na zegarek można stwierdzić nie tylko, jaka jest godzina, ale także ile jest stopni, z jaką prędkością wieje wiatr, o której będzie i ile pozostało do zachodu lub wschodu słońca, jaki mamy dzień tygodnia, jakie są współrzędne naszego położenia i gdzie znajduje się północ (funkcja kompasu), z jaką prędkością się poruszamy, ile procent naszego „pierścienia” zostało zrealizowane oraz oczywiście – ile wynosi nasze tętno.

Funkcje przydatne przy treningu

Apple Watch czwartej generacji jest w stanie dokonać pomiarów pracy serca oraz naszego tętna poprzez specjalne czujniki wykorzystujące impulsy elektryczne. Dzięki wodoodporności do głębokości 50 metrów oraz ulepszonym Digital Crown z dotykowym sygnałem zwrotnym możemy korzystać z naszego zegarka nawet podczas treningów na basenie. Apple Watch automatycznie po zanurzeniu w wodzie uruchamia blokadę wodną. Aby odblokować ekran po treningu i pozbyć się nadmiaru wody wystarczy obrócić przycisk Digital Crown. Natomiast dla amatorów wycieczek górskich zegarek został wyposażony w wysokomieściomierz barometryczny.

Po całym aktywnym dniu Apple Watch zbiera wyniki i przygotowuje dla nas szczegółowe statystyki naszych osiągnięć. Będziemy wiedzieć, jaką trasę pokonaliśmy i ile kalorii udało nam się spalić. Do aplikacji można wprowadzać swoje dzienne cele i zadania. Nasz osobisty trener będzie nas z tego „rozliczał”, ale także dawał porady i motywował do domknięcia „pierścienia”, czyli zrealizowania celu na ustaloną dawkę ruchu.

Bez dwóch zdań więc Apple Watch ma wiele funkcji zegarka sportowego, pomimo że wyglądem nieco od nich odbiega. Tym jednak nikt nie powinien się przejmować. Dużym udogodnieniem jest dostęp do biblioteki muzycznej iTunes, bo przecież nic tak nie motywuje do treningu, jak dobra muzyka.

Informacje zaczerpnięte z iDream.pl/watch-pl.html

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena