Szukamy nieustannie zatrudnienia w handlu? Interesujemy się modą? Może warto pomyśleć o biznesie związanym z handlem odzieżą. Taki biznes może być bardzo opłacalny, jeśli zdecydujemy się na ciucholand.

Data dodania: 2013-01-31

Wyświetleń: 2044

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W każdym niemal mieście znajduje się jakiś sklep z odzieżą używaną. Mało jest jednak sklepów, które swym wyglądem przypominają butik z ładnie poskładaną odzieżą markowych producentów. Nasze ciucholandy znacznie się różnią od tych zachodnich. Ciucholandy kojarzymy zazwyczaj ze stertą niepoukładanych ubrań, które wiszą sobie niedbale na wieszakach. Biznes w postaci ekstrawaganckiego ciucholandu, w którym potencjalny klient znalazłby ciekawe ciuszki za rozsądną cenę, jest niewątpliwie godny zainteresowania. Z racji tego, że nasze społeczeństwo odczuwa bezrobocie, możliwość zakupów w takim sklepie byłaby na pewno okazją do kupna ciekawych ubrań za niską cenę.

Jak się zabrać do stworzenia takiego biznesu?
Najważniejszy jest niewątpliwie wybór odpowiedniej lokalizacji. Zdaniem ekspertów, na otwarcie ciucholandu najwłaściwszym miejscem są osiedla. Tam bowiem nie ma konkurencji, a mieszkańców jest sporo. Wystarczy, że jakiś odsetek z nich stanie się naszymi klientami, a zyski będą niemałe. Kiedy już znajdziemy lokal na otwarcie sklepu, zadbajmy o to, by spełniał odpowiednie wymogi sanitarne, przeciwpożarowe i budowlane. W sklepie takim nie powinno zabraknąć regałów, półek oraz pojemników na drobny asortyment.

Dzięki takiemu wyposażeniu potencjalni klienci będą mieli ułatwiony dostęp do towaru. W second handzie nie powinno zabraknąć przymierzalni z dużym lustrem i właściwym oświetleniem. Warto także zadbać o lustro w przestrzeni sklepu, by klient nie musiał specjalnie wchodzić do przymierzalni. Wiele ciucholandów prowadzi sprzedaż towaru na wagę. Jeśli poza odzieżą sprzedawaną na sztuki zdecydujemy się również na ciuszki na wagę, musimy zakupić odpowiednią wagę. Poza wagą w naszym sklepie nie może zabraknąć kasy fiskalnej oraz odpowiednich lad. Warto zapoznać się również z formalnościami. Aby otworzyć sklep z ciuszkami, musimy zadbać o wpis do działalności gospodarczej.

Tę formalność załatwiamy w urzędzie gminy. Możemy zdecydować się na odzież sortowaną lub niesortowaną, która traktowana jest jako odpad. W tym drugim przypadku trzeba zadbać o zezwolenie Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. Tematem otwarcia lumpeksu na pewno warto się zainteresować, zwłaszcza jeśli interesujemy się modą i mamy choć odrobinę przedsiębiorczości w sobie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena