Każdy pracodawca powinien motywować pozytywnie swoich pracowników, taką motywacją może być impreza firmowa. Artykuł ma na celu przybliżyć tę tematykę.

Data dodania: 2012-07-06

Wyświetleń: 1825

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Organizowanie eventów dla firm może mieć różne podłoże: motywacyjne, integracyjne, szkoleniowe, albo konferencyjne. Takie wydarzenia, można organizować na wolnym powietrzu, jak i w pomieszczeniach.
W takich imprezach nie tylko bowiem istotny jest sam pomysł, czy miejsce, gdzie odbywa się impreza, ale właściwie najważniejsza jest osoba, która prowadzi eventy, imprezy czy nawet konferencje lub szkolenia. Podłoże imprezy przeważnie jest zabarwione rozrywkowym charakterem i to od prowadzącego zależy czy pracownicy będą się dobrze bawili, a przy okazji czy część integracyjna, motywacyjna, bądź szkoleniowa zostanie efektywnie wykorzystana. Nie każda jednak firma stanie na wysokości zadania przy organizacji imprez wyjazdowych, typowo integracyjnych czy motywacyjnych, ponieważ ważny jest tutaj skuteczny zespół trenerów i zaplecze, jakim firma dysponuje. Ważne też, by firma nas zaskakiwała różnorodnością pomysłu i oferowała coś, co będzie idealnie dopasowane do pracowników i naszych potrzeb. Na imprezy plenerowe, z show przygotowanym nie tylko dla firm, ale dla klientów czy dla gości, warto wynajmować firmę eventową, która dysponuje profesjonalnym sprzętem, jak i odpowiednim nagłośnieniem. Pozwoli to zaoszczędzić spore koszty, przy wynajmie takiego sprzętu i mieć gwarancję udanej imprezy. Organizowanie imprez jest także bardzo dużym wyzwaniem, dlatego jeśli decydujemy się na firmę zewnętrzną, niezależnie od charakteru imprezy, to warto wcześniej zobaczyć plan imprezy, wszelkie atrakcje, jak i możliwości, jakimi firma dysponuje. Dobrym sprawdzeniem umiejętności i możliwości danej firmy szkoleniowej, czy eventowej jest jej portfolio i referencje. 

Większość dobrych firm potrafi idealnie dobrać program imprezy do potrzeb klienta. Zazwyczaj są to firmy z ogromnym doświadczeniem więc warto im zaufać nawet jak czasem ich wizja jest różna od naszej. Często warto wydać więcej pieniędzy na taką imprezę ponieważ, zadowolony pracownik jest bardziej wydajny i chętniej chodzi do pracy, dlatego nie warto robić takich wydarzeń po kosztach. Czasem można połączyć imprezę dla pracowników z imprezą dla ich pociech, jest to bardzo fajne połączenie które będzie się przekładać na jeszcze efektywniejszą pracę. Jeśli spotkamy firmę które jest stosunkowo nowa na rynku ale zainteresuje nas swoimi pomysłami i wydaje nam się, że są godni zaufania to nie należy ich skreślać bo dopiero zaczynają w tej branży. Świeża firma może zrobić imprezę na poziomie firmy z dużym dorobkiem doświadczenia więc warto też ich brać pod uwagę. 

Licencja: Creative Commons