Język angielski jest dzisiaj wszechobecny. Internet, filmy, gry komputerowe, wyjazdy zagraniczne do pracy lub turystycznie. Angielski dobrze jest znać przynajmniej na średnim poziomie. Tutaj opiszę technikę superlearning, która pomoże ci przyśpieszyć naukę  nawet do 3 razy w porównaniu z tradycyjnym wkuwaniem listy słówek.

Data dodania: 2012-05-22

Wyświetleń: 1948

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Sekret przyśpieszenia

Mózg człowieka operuje na czterech rodzajach fal mózgowych: delta, theta, alfa i beta. Fale delta są emitowane podczas snu, fale theta podczas głębokiej medytacji, fale alfa podczas relaksu, a beta w normalnych codziennych aktywnościach. Nas najbardziej interesują tutaj fale alfa. Badania wykazały, że mózg człowieka najlepiej asymiluje nowe informacje podczas tzw. zrelaksowanej koncentracji. Mózg emituje wtedy fale alfa.

Czy jest możliwe wykorzystanie tej wiedzy do szybkiej nauki?

Jak najbardziej. Bułgarski uczony Lozanow odkrył, że słuchanie muzyki klasycznej podczas nauki wprowadza mózg w stan zwiększonej chłonności informacji. Obecnie mamy również dostępną technologię Brainwave Entrainment, dzięki której możemy indukować w mózgu konkretny zakres fal, który nas interesuje.

Jak uczyć się angielskiego z technologią Brainwave Entrainment?

To proste. Nagrywamy zestaw słówek i wyrażeń z podkładem fal alfa. Słuchając potem takiego skompilowanego nagrania mózg jest automatycznie wprowadzany w stan zwiększonej chłonności umysłowej. Mózg emituje wtedy fale alfa.

Jak przygotować sesję superlearning?

Oto jak można zorganizować sekwencję kilku zwrotów w języku angielskim, by wkomponować ją w cykl ośmiosekundowy. Materiał porządkuje się w ten sposób, że słownictwo  z języka, którego się uczymy po prawej. Chodzi o stworzenie mentalnego obrazu połączenia z nowymi, angielskimi wyrazami.

Przeciętnie w ramach czterech sekund mieści się dziewięć krótkich wyrazów.  Długi zwrot lub zdanie może być podzielone na kilka ośmiosekundowych odcinków. 

Sposób nagrania:

1234 sekundy (cisza) - 1234 sekundy (zwrot polski - zwrot angielski)

1234 (cisza) - 1234 (Dzień dobry  - Good morning)

itd.

cisza(4s) -  "Do widzenia - Good bye"(4s)

cisza(4s) - "Jak się nazywasz  - What`s your name"(4s)

cisza(4s) - "Do zobaczenia - See you"(4s)

Na jedną taką sesję wybieraj od 20 do 50 nowych słówek i wyrażeń. Sesji możesz słuchać w momentach, kiedy masz czas na relaks i nikt nie będzie ci przeszkadzał. Najlepiej jest słuchać rano po przebudzeniu lub wieczorem przed zaśnięciem. Mózg wtedy naturalnie wchodzi w stan alfa.

Po takich sesjach nowe zwroty i wyrażenia należy aktywizować. Słuchaj potem tylko angielskich wyrażeń, tych samych, które nagrywałeś z sesją superlearning i powtarzaj na głos po angielsku.

Taka nauka sprawi, że będziesz robił znacznie szybsze postępy, lepiej zapamiętasz nowe zwroty i wyrażenia oraz zminimalizujesz ilość powtórek.

Licencja: Creative Commons