Potrzebujesz szybko zacząć rozumieć język angielski? Spora część osób zabiera się za to w niewłaściwy sposób, dlatego z tego artykułu dowiesz się, jak uczyć się skutecznie i jakich błędów unikać, by nie tracić czasu na naukę zbędnych rzeczy.

Data dodania: 2013-02-05

Wyświetleń: 3306

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wielu ludzi, którzy nagle dowiedzieli się, że muszą szybko poznać podstawy angielskiego w celu przeciętnego rozumienia tego języka, popełnia ogromny błąd. Jeżeli trafiłeś/aś na ten artykuł, bardzo prawdopodobne, iż jesteś właśnie jedną z takich osób.

Błędem tym jest uczenie się wszystkiego, bez zwracania uwagi na wykorzystanie danej rzeczy w praktyce. Tak uczą nas w tradycyjnych szkołach. O tym, czy jest to dobra metoda nauczania, nie będziemy dziś rozmawiać, ale trzeba zaznaczyć, że w szkołach uczymy się języka przez KILKA LAT!

Osoba, która nagle dowiedziała się, że ma za miesiąc bądź trzy wyjechać za granicę do pracy, nie ma tyle czasu na naukę wszystkiego, od nazw wszystkich dyscyplin sportowych po angielsku, aż po zasady gramatyczne.

Jeśli więc chcesz szybko nauczyć się angielskiego, np. w 2 miesiące, by po prostu rozumieć ten język, a nie pisać pracę magisterską, to zacznij uczyć się tylko słów i zwrotów najczęściej używanych w codziennym życiu każdego anglika. Jeśli chcesz osiągnąć szybkie rezultaty, nie marnuj czasu na naukę gramatyki czy wszystkich nazw roślin w języku angielskim, których użyjesz raz w roku.

Słów angielskich jest wiele tysięcy, ale typowy "Kowalski" w wersji angielskiej ;) wykorzystuje średnio 800 do 1000 słów. Niektóre słówka są używane nawet po kilkadziesiąt razy w ciągu dnia. Jeśli więc chcesz szybko zacząć rozumieć angielski, Twoim zadaniem jest ich poznanie i bardzo dobre nauczenie.

Przyznasz sam/a, że opanowanie 1000 słów angielskich nie zajmie Ci kilka lat, tak jak w przypadku nauki w szkole. Droga ta skróci się znacząco. Warto również uczyć się w tym samym czasie najczęściej występujących zwrotów. Da Ci to jeszcze lepsze efekty.

Oczywiście nawet rewelacyjne opanowanie 1000 najczęściej występujących słówek w angielskim czy też zwrotów nie spowoduje, że będziesz pisał/a opowiadania itd., ale nie chodzi przecież o to. Opisana przeze mnie metoda ma za zadanie szybkie nauczenie się małej ilości materiału, który jest najczęściej wykorzystywany w praktyce; dzięki temu umożliwia szybkie rozpoczęcie rozumienia języka angielskiego.

Po nauczeniu się tego materiału, ucz się języka dalej, co wymaga czasu, ale na pewno się opłaci ;)

Licencja: Creative Commons
0 Ocena