A sposób na to jest łatwy i szybki i zaraz go poznasz. Tą metodą zwiększysz swoją znajomość angielskich słówek, możesz ją jednak wykorzystać w nauce każdego innego języka, jak również wzbogacenia swojej ojczystej mowy.

Data dodania: 2012-04-10

Wyświetleń: 2894

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

By to osiągnąć wykorzystaj słownik synonimów.

Synonim, innymi słowy wyraz bliskoznaczny, czyli wyraz lub związek frazeologiczny bliski znaczeniowo innemu wyrazowi lub związkowi, np. lęk, obawa, strach, bojaźń, etc.
Idealne synonimy to takie, które wymieniają się zawsze i w każdym kontekście, ale takie sytuacje wyrazów jednoznacznych są niestety rzadkie.
Niech nas to jednak nie zraża, bo z reguły do każdego szukanego wyrazu znajdziemy przynajmniej kilka bardzo bliskich odpowiedników.

bez%C2%A0tytu%C5%82u

Słownik synonimów może być bardzo pomocny, kiedy piszemy esej, wypracowanie, albo przemówienie- używając synonimów często występujących słów unikniemy powtórzeń i monotonii stylistycznej, a dzięki temu nasza praca pisemna, czy wypowiedź będzie po prostu ładniej i lepiej brzmieć i wyglądać.

Ale co zrobić kiedy piszemy wypracowanie w klasie i nie możemy skorzystać ze słownika wyrazów bliskoznacznych? Nic wielkiego i trudnego. Wystarczy, że ucząc się słówek do tych najbardziej popularnych, najczęściej używanych nauczysz się choć po jednym synonimie. Zwiększysz zasób swojego słownictwa i sprawisz, że Twoje wypowiedzi, nieważne czy ustne, czy pisemne będą bogatsze i na wyższym poziomie.
Nauczenie się kilku słówek więcej zajmie Ci kilka minut, a efekt który dzięki temu osiągniesz może być na prawdę wielki.
Weźmy na przykład często używane słowo 'hungry'- głodny. Słownik synonimów angielskich podaje nam aż pięć odpowiedników tego słowa: starved famished be starving ravenous voracious  Nauczmy się choć dwóch synonimów, a nasz język już będzie bogatszy.


Oczywiście jedno musi być powiedziane, nawet najbardziej wyszukane słownictwo nie będzie szło w parze z brakami w gramatyce, więc nie zapominajmy o ćwiczeniu i jej zawiłości. 

Jeśli chcemy pójść jeszcze o krok dalej, oprócz dodawania sobie do uczonych słówek synonimów, możemy dodawać antonimy, czyli wyrazy o znaczeniu przeciwnym. W ten sposób zamiast jednego słowa nauczymy się co najmniej trzech powiązanych ze sobą, więc łatwiejszych do zapamiętania.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena