Wiadomo już, że Warszawa będzie główną bazą sędziów w trakcie Mistrzostw Europy. Czy Polacy wybaczyli już znanemu sędziemu, który w Mistrzostwach Europy podyktował karnego dla Austrii ?

Data dodania: 2012-05-04

Wyświetleń: 1334

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Najlepsi sędziowie z Europy przyjechali na testy sprawności przed Mistrzostwami Europy 2012.  Zjawiło się 68 sędziów plus dwunastu rezerwowych. Wśród nich znalazł się Howard Webb - człowiek, którego w 2008 r. znienawidzili polscy kibice. Webb podyktował  rzut karny w meczu Austria - Polska w Wiedniu w czasie Euro 2008. Sędzia ten nigdy nie był w Polsce. Po raz pierwszy przyjechał do naszej ojczyzny.

Webb ma bardzo wysokie notowania w UEFA.  31 grudnia 2010 r. ogłoszono go najlepszym sędzią. Angielski arbiter będzie  z pewnością jednym z głównych kandydatów poprowadzenia meczu finałowego na mistrzostwach Europy.

Podczas Mistrzostw Europy w Polsce i na Ukrainie ekipa sędziowska w każdym meczu liczyć będzie sześć osób. wśród nich znajdują się: arbiter główny, dwaj sędziowie liniowi, sędzia techniczny oraz dwaj asystenci za bramkami. Podobnie, jak odbywa się to obecnie w Lidze Mistrzów.

Sędziowie podczas szkolenia będą mogli przedyskutować najbardziej skomplikowane sytuacje na boisku, aby popełniać jak najmniej błędów w czasie trwania meczu. Mamy nadzieję że podczas tego wielkiego i ważnego turnieju sędziowie nie będą decydowac o wyniku rozgrywanych meczów na stadionach Polski i  Ukrainy. Szefem komisji sędziów UEFA  jest Pierluigi Collina.

Specjalne szkolenia przejdą również trenerzy i piłkarze wszystkich uczestników mistrzostw Europy. Ma to pomóc w zrozumieniu decyzji sędziowskich i lepszej wspołpracy na boisku.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena