Przygotowywać potrawy w restauracjach czy też stołówkach można na wiele różnych sposobów - zawsze jednak liczy się to, aby połączyć ze sobą ich smak, wysoką jakość z wydajnością działania oraz szybkością przygotowywania potraw.

Data dodania: 2012-04-18

Wyświetleń: 1261

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

wyposażenie gastronomii

Służy temu oczywiście specjalne wyposażenie gastronomii; urządzenia stosowane profesjonalnie są o wiele bardziej efektywne oraz gwarantują lepsze działanie. Niekoniecznie jednak muszą być to zwykłe piece czy kuchenki, ponieważ do dyspozycji jest dzisiaj także o wiele więcej interesujących  sprzętów – jednym z nich jest piec konwekcyjny. Pozwalają one na szybkie przygotowywanie zdrowych, smacznych potraw pozbawionych dużej ilości tłuszczu, trzeba też wskazać, że pozwalają na oszczędność energii, zatem zainwestowanie w nie będzie na pewno dobrym pomysłem, gdy chce się zakupić wyposażenie gastronomii, które będzie zawsze gwarantowało gotowość do pracy oraz najlepsze efekty.

W piecach konwekcyjnych obróbka cieplna odbywa się dzięki powietrzu znajdującemu się w komorze, które porusza się w poziomie i ma zdolność do gotowania, blanszowania, pieczenia z odtłuszczaniem potraw co w efekcie daje nam gwarancję powtarzalności smaku oraz zdrowsze potrawy. W piecach konwencyjno-parowych dodatkowo stosuje się parę wodną, bo sprawia, że obróbka termiczna jest jeszcze szybsza oraz zapobiega to utracie wilgoci przez przygotowywane w piecu potrawy.

Piece konwekcyjne są przy tym oczywiście wydatkiem, ale odznaczają się niską awaryjnością, są łatwe w utrzymaniu w czystości – naprawdę zainwestowanie w takie wyposażenie gastronomii będzie strzałem w dziesiątkę i pozwoli zaoszczędzić czas pracy szefa kuchni! Problemem może się wydać ogromna ilość modelów na rynku, które różnią się wielkością czy zaawansowaniem konstrukcji choć zwykle obsługa ich jest na tyle intuicyjna, że nie powinna stwarzać żadnego problemu. Tu trzeba zdać się na fachową poradę by nasza kuchnia spełniła oczekiwania naszych klientów.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena