„Natura i charakter człowieka są bowiem tożsame z tym, co zawiera podświadomość”   
Jesteśmy tym, co myślimy. Wpłyń na podświadomość pozytywnie a zdziałasz cuda !

Data dodania: 2012-04-03

Wyświetleń: 2129

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

Każdy człowiek jest indywidualną jednostką, każdy prowadzi odmienny i różnorodny styl życia. Jedni są bogaci, szczęśliwi, mają w posiadaniu wszystko, czego dusza zapragnie. Inni z kolei ledwo wiążą koniec z końcem, wybierając pomiędzy rachunkami do zapłaty, jedzeniem, lekami… Jednym ludziom doskwiera smutek i przygnębienie, a życie innych rozświetla szczęście i pasmo sukcesów. Kobietę z warzywniaka dręczy lęk i niepewność, kiedy kobietę z pizzerii przepełnia wiara w siebie.

Rozważałeś kiedyś, dlaczego tak się dzieje ?! Na pewno.

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek jak ulepszyć swoje życie, jak zmienić nastawienie do świata, aby na co dzień było optymistyczne i pełne nadziei? Co zrobić, aby otwarły się przed Tobą drzwi do kariery, aby poszerzyło pasmo sukcesów?

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek jak znaleźć dobre źródło dochodów, skąd wziąć „trochę grosza”? Jestem przekonana, że myślisz o tym bardzo często :-)

A czy zastanawiałeś się może, że wszystko, co się dzieje dookoła, jak toczą się Twoje losy, zdrowie, kariera, zależą w dużej mierze od Ciebie?

Odpowiedź jest bardzo prosta i klarowna: PODŚWIADOMOŚĆ! Tak, nasza własna podświadomość, która jest naszym genialnym współpracownikiem, sługą i pomocą.

Otóż jak wiadomo każdy człowiek posiada dualizm umysłu jakim jest znana od dawna nierozłączna para – świadomość i podświadomość. O świadomości wie każdy, to logiczne i dobrze znane – świadomie przecież myślimy, funkcjonujemy w życiu codziennym, podejmujemy decyzje. Mówi się, że ktoś utracił świadomość, np. po wypadku lub też powrócił do niej np. po śpiączce. Jest to „myślenie”,  to sugestie, którymi w dużym stopniu* potrafimy kierować samodzielnie.

Podświadomość istnieje w parze ze świadomością i „używa” jej każdy z nas, lecz nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Mówi się, że Ktoś zrobił coś, mimo że podświadomie tego nie chciał, ‘coś’ w środku mówiło mu ‘nie’, jednak mimo to pod czyjąś presją podjął się tego. Lub też jakiś intensywny marzyciel ciągle wyobrażał sobie w myślach scenę, np. jak uśmiecha się do niego kobieta, co później miało miejsce w rzeczywistości. Czyż nie jest tak ? Owszem – to właśnie nasza podświadomość!

„So be careful what you wish for cause you just might get it” – jak śpiewa znany zespół muzyczny – uważaj o czym marzysz bo możesz to po prostu dostać.

Jeżeli usilnie i intensywnie o czymś myślimy to jest duża szansa, że tak się właśnie stanie, Przypomnij sobie ile miałeś takich sytuacji? Ale… to nie tylko działa w dobrą stronę. Negatywne sugestie również istnieją, jestem w stanie stwierdzić, że tych negatywnych jest więcej niż pozytywnych. A dlaczego ? Ponieważ ludzie z natury lubią narzekać. Prawda ? :-)  Pomyśl, ile razy powtarzałeś: „przecież ja się tego nie nauczę”, „ona potrafi, ale ja nie dam rady”, „jest po mnie, to na pewno mi nie wyjdzie”… I co ? Faktycznie nie przygotowałeś się do sprawdzianu, nie schudłaś tak jak ‘niby chciałaś’ mimo, że Kasi się udało, coś Ci nie wyszło, np. kurczak na niedzielny obiad :-) Sporo było takich sytuacji, prawda ? Tak, to właśnie nasza podświadomość, nasz motor napędzający zdarzenia i sytuacje.

PAMIĘTAJ! „Myśl jest ziarnem czynu” !

Od myśli wszystko się zaczyna. Podświadomość to nasz sługa, który wykonuje nasze polecenia, urzeczywistniając nasze intensywne, przepełnione emocjami wyobrażenia. Te dobre, jak i te złe. Dlatego też, jeżeli ktoś jest pesymistycznie nastawiony do życia i w kółko powtarza, że nic mu nie idzie, że wszystko jest beznadziejne, to właśnie tak się dzieje – podświadomość nas słucha. Skoro mówisz, że nic Ci nie wychodzi – to proszę – masz jak w banku, że właśnie tak się będzie działo! Ile jest takich osób, które w kółko narzekają jak oni mają źle, a temu i tamtemu tak dobrze się dzieje? Sporo…

Optymistów chodzi po tym świecie bardzo mało. Spotkać takiego uradowanego człowieka przepełnionego optymizmem i tętniącego życiem jest wręcz porównywalne co spotkać dinozaura :-) Bynajmniej w naszym tonącym w kryzysie kraju… Owszem, trzeba przyznać, że większa część społeczeństwa odczuwa niechęć i przygnębienie spowodowane właśnie sytuacją w kraju, wysokimi cenami i małą płacą – rozważam tu oczywiście o człowieku przeciętnym jakich jest znaczna część. Ach… ale to już inny temat, bardzo kontrowersyjny i burzliwy, którego lepiej nie poruszać :-) Wspomniałam o tym, bo wielu ludzi czytając ten tekst pomyślało sobie, jak tu się cieszyć z życia i myśleć pozytywnie kiedy sytuacja się pogarsza, perspektywy są kiepskie.. ? Może to wszystko brzmi absurdalnie, jeżeli ktoś uważa, że to tandetne bzdury niech opuści stronę. Jeżeli jednak jesteście chłonni wiedzy, ciekawi i gotowi, aby coś zmienić – czytajcie dalej! 

Skupmy się na naszej podświadomości i na jej funkcjonowaniu, aby ulepszyć nasze dotychczasowe życie.

O tym, że myśli mają ogromną moc, nie trzeba chyba nikogo usilnie przekonywać, bo każdy doświadczył tego w swoim życiu. Powrócę do tego na moment mimo, że podawałam przykłady już wcześniej. Jeżeli myślimy: „Ona się zmieniła, ale ja nie dam rady”, to sami nakładamy sobie ograniczenia. Tak samo, jeżeli myślimy tak, bo ktoś tak o nas powiedział. „Kaśka, ty chyba przytyłaś masz pulchną buzię!” i już zasiewa się w naszych umysłach myśl, że może faktycznie jesteśmy jakieś grube – mimo, że ważymy, np. 2 kilo mniej niż zawsze. Myślimy tak, bo ‘ona’ tak powiedziała. Musimy uwierzyć, że możemy osiągnąć znacznie więcej, jeśli tylko zmienimy sposób myślenia. Tak naprawdę wszelkie ograniczenia nakładamy sobie sami. Przecież to my sami się blokujemy, mówiąc sobie: „nie dam rady, nie potrafię, nie umiem”. Nie kto inny, tylko my sami zakładamy sobie przeróżne blokady psychiczne. Prawda ? Prawda !

Wystarczy tylko uwierzyć, zmienić tok myślenia, zapanować nad mocami psychiki, które są w stanie uwolnić Cię od wszelkich lęków i ubóstwa.

Bo przecież jak wiadomo „WIARA CZYNI CUDA” ! To słowa, które bardzo dobrze znasz i nie są to puste, pozbawione sensu banały.

Licencja: Creative Commons
4 Ocena