„Sukces jest dziełem przypadku. Zapytaj o to każdego nieudacznika”  Earl Wilson
Modlitwa zostaje wysłuchana wtedy, kiedy podświadomość danej osoby zareaguje na jej myśli.

Data dodania: 2012-03-07

Wyświetleń: 1882

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Sprawa modlitwy, sprawa owej wiary. I nie chodzi tu konkretnie o wiarę w Boga, wiarę religijną- którą jest oczywiście również bardzo ważna, lecz wiarę pojętą ogólnie – wiarę w to, co robisz! Każdy z nas wierzy, w cokolwiek. I cokolwiek by to nie było, to jeśli podejdziesz do tego z zaangażowaniem, osiągniesz mistrzostwo. Im intensywniej wierzymy i pragniemy, tym większe szanse, że to znajdzie swoje miejsce w rzeczywistości. I to właśnie jest istotą rzeczy. Jeśli wierzysz, że coś uda Ci się osiągnąć, to z pewnością to osiągniesz! Dzięki temu, że wierzysz w spełnienie marzeń, one się spełniają. To właśnie dzięki wierze masz cierpliwość i wytrwałość, dzięki wierze masz pomysły, co zrobić by zrealizować owe marzenia. Twoje myśli są wtedy cały czas zaangażowane w realizację celu. Wiele było takich sytuacji i nawet nie zdawałeś sobie z tego sprawy :-) Banalny przykład: widzisz w modowym czasopiśmie fantastyczną skórzaną kurtkę, jest niesamowita, taka jaką zawsze chciałeś mieć. Myślisz o niej intensywnie, wyobrażasz sobie ją, rysujesz w umyśle jej obraz. Idziesz ulicami miasta i nagle na sklepowej wystawie jawi się przed Tobą owa wymarzona kurtka! Tak, to dzięki pracy podświadomości, dzięki ogromnej wierze dostałeś to, czego chciałeś ! Tak to działa. I takich przykładów jest mnóstwo, dzięki wierze powstało również wiele odkryć i wynalazków! 

Pozwolę sobie przytoczyć cytat z jednej z moich ulubionych książek, w której zagadnienie wiary, modlitwy i pragnienia zostało wytłumaczone i obrane w słowa wręcz idealnie:

„O skuteczności modlitwy nie przesądza ani jej przedmiot, ani treść. Modlitwa zostaje wysłuchana raczej wtedy, kiedy podświadomość danej osoby zareaguje na jej myśli lub wyobrażenia. To prawo wiary działa we wszystkich religiach świata, nadając im psychologiczną prawdziwość. Chrześcijanie, mahometanie, buddyści i ortodoksyjni Żydzi wysłuchiwani są w ten sam sposób – i to nie dlatego, że należą do określonego wyznania i spełniają pewne rytuały, ceremonie, formuły, liturgie, modlitwy i ofiary, ale tylko i wyłącznie dlatego, że głęboko wierzyli w wysłuchanie ich modlitwy. Prawa życia i wiary są jednakowe, pojęcie ‘wiary’ zaś zdefiniować można tyleż trafnie, co zwięźle jako ‘myśl’ albo ‘treść intelektualna’. Umysł, ciało człowieka i jego koleje losu są takie same, jak jego sposób myślenia, sposób odczuwania i wiara. Systematyczna technika oparta na podstawowym zrozumieniu pobudek i sposobu twojego działania zapewni ci udział w bogactwach tego świata. Wszak wysłuchanie modlitwy to w gruncie rzeczy nic innego jak urzeczywistnienie określonych pragnień”.

Czytając ten fragment chyba każdy może spokojnie i z przekonaniem stwierdzić, że pragnienie i modlitwa są tym samym!

Nie ulega również wątpliwości, że siła modlitwy służy nam zawsze w potrzebie. Nie bez powodu ludzie powtarzają: „Jak trwoga to do Boga”.

„Prawem umysłu ludzkiego jest prawo wiary. Trzeba zatem uwierzyć w sposób działania umysłu i w sam umysł. Wierzysz w to samo co w duchu myślisz, oto cała tajemnica”.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena