Trud w dojściu do konkretnych celów niekiedy jest ogromny. Jednak końcowy efekt i jego rezultaty zazwyczaj wynagradzają nam ciężkie momenty, w których postanowiliśmy dotrwać do końca. 

Data dodania: 2011-12-23

Wyświetleń: 1308

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dzięki odpowiedniej motywacji, człowiek potrafi dojść do celów, o których nigdy nie śnił. Utrzymywanie wysokiego poziomu motywacji na co dzień to jednak ciężki orzech go zgryzienia. Czy są jakieś skuteczne sposoby na pielęgnowanie w sobie trwałej motywacji do konkretnych celów?

Jednym, bardzo skutecznym sposobem są oczywiście profesjonalne szkolenia. To właśnie w nich mamy możliwość nauki podtrzymywania swojej motywacji każdego dnia. Wielu mówców motywacyjnych potrafi "nakręcić" słuchaczy tak silnie, że Ci chodzą podkręceni jeszcze przez kilka miesięcy po seminarium. Oczywiście tego typu imprezy kosztują i nie każdy może sobie na nie pozwolić. Nie jest to jednka konieczne.  

Motywację możemy pielęgnować również sami, wystarczy do tego chęć do dalszych działań, a także cierpliwość i jasna świadomość naszych celów. Pielęgnowanie motywacji może być również naturalne – gdy widzimy określone rezultaty, do których dotarliśmy w przypadku ciężkiej pracy i ogromnego zapału, to automatycznie nasza motywacja podskakuje do góry, ponieważ mamy świadomość tego, że nasza ciężka praca przyniosła oczekiwane rezultaty. Od razu chce nam się wrócić do pracy i robić jeszcze więcej.

Jeśli nie motywacja, to efekt końcowy na pewno nie byłby uzyskany. Wraz z motywacją warto również pielęgnować asertywność, która również jest bardzo ważna w naszym życiu. Połączenie tych dwóch cech razem w jedną, tworzy mieszankę, której nie powstydzi się żaden profesjonalny handlowiec, oferujący produkty nawet i z najwyższej półki.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena