Czym naprawdę są afirmacje? Jak je stosować i dlaczego warto? Jaka powinna być dobra afirmacja? Ile czasu pracować z poszczegolnymi afirmacjami? Przekonaj się o mocy autosugestii.

Data dodania: 2007-11-13

Wyświetleń: 11488

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 30

Głosy ujemne: 8

WIEDZA

22 Ocena

Licencja: Creative Commons

Afirmacja wykorzystuje mechanizm autosugestii i medytacji w celu wzmacniania poczucia akceptacji u osoby ją stosującej. Tyle mówi definicja, co jeszcze jest ważne? Afirmacje muszą być w czasie wyrażone w czasie teraźniejszym i formie pozytywnej (kim chcesz być, co chcesz robić, jakich ludzi mieć wokół siebie, a nie czego chcesz uniknąć.) Wymyśl własną lub skorzystaj z gotowych poniżej:

Przyciągam do siebie obfitość miłości i pieniędzy
Zasługuję na wszystko, co w życiu najlepsze
Jestem bezpieczna i spokojna, gdy wypowiadam swoje myśli
Kocham siebie
We wszystkim co robię, wszechświat mi sprzyja
Pozwalam światu obficie wynagradzać mnie za korzystanie z moich talentów
Pieniądze płyną do mnie obfitymi strumieniami
Każdego dnia cieszę się doskonałym zdrowiem

Afirmacje powtarzaj sobie na głos, tak często jak tylko jest to możliwe. Możesz je również nagrać na dyktafonie lub w telefonie komórkowym (niektóre modele mają taką opcję) i odsłuchiwać podczas codziennych zajęć. Jeśli słuchając afirmacji nie czujesz, że wypowiadasz ją przekonującym tonem głosu, skasuj ją i nagraj jeszcze raz. Powtórz tę czynność do uzyskania oczekiwanego rezultatu.
Aby trzykrotnie zwiększyć moc afirmacji, powtarzaj je w 3 osobach. Załóżmy że masz na imię Anna:

Ja, Anna przyciągam do siebie obfitość miłości i pieniędzy
Ty, Anno przyciągasz do siebie obfitość miłości i pieniędzy
Anna przyciąga do siebie obfitość miłości i pieniędzy

Afirmacje można również stosować do programowania celu np. związanego z jakąś osobą. Ponieważ na tę chwilę wydaje Ci się to najlepszym rozwiązaniem, a nie wiesz czy Wszechświat przygotował dla Ciebie coś lepszego, do afirmacji dodaj regułę: Niech to lub coś lepszego stanie się moim udziałem.

Wypowiadając lub słuchając afirmacji wyobrażaj sobie efekt końcowy i zaangażuj w to tyle zmysłów, ile zdołasz. Jakby to było właśnie teraz siedzieć za kierownicą nowego auta? Jakie zapachy dobiegałyby teraz do Ciebie z kuchni nowego, wspaniałego domu? Co mówiliby Twoi znajomi gdyby właśnie teraz widzieli Cię w doskonałym zdrowiu? W jaki sposób patrzyliby na Ciebie? Jak życzliwie uśmiechali?

Ważna uwaga: Afirmacje są w pewnym sensie zapytaniem wysyłanym do katalogu Wszechświata i niekiedy jest tak, że aby coś się zmieniło, musi się najpierw coś pogorszyć. Wiedząc to zachowaj spokój, gdy np. afirmujesz nową pracę ze znacznie większymi zarobkami, idziesz do starej pracy i dowiadujesz się że szef Cię wylał. Podobnie jest przecież w codziennych sprawach, jeśli kupujesz do domu nową kanapę, najpierw musisz zrobić dla niej miejsce, czyli usunąć starą. A to zaledwie jeden z wielu sposobów pozytywnego myślenia...

Licencja: Creative Commons