Afirmacje, skuteczna komunikacja i wszystko co ma związek z pozytywnym myśleniem zaczyna się od jednego elementu. Języka. Myślenie to nic innego jak mówienie do siebie swoim wewnętrznym głosem. Myśl jest twórcza i dotyczy to absolutnie wszystkiego, żeby ...

Data dodania: 2007-11-14

Wyświetleń: 4058

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Afirmacje, skuteczna komunikacja i wszystko co ma związek z pozytywnym myśleniem zaczyna się od jednego elementu. Języka. Myślenie to nic innego jak mówienie do siebie swoim wewnętrznym głosem. Myśl jest twórcza i dotyczy to absolutnie wszystkiego, żeby coś zaistniało, najpierw musi być myślą. Wszystko co powstało, co zostało wynalezione i stworzone przez człowieka było najpierw myślą.

Możesz teraz zdać sobie w pełni sprawę, że Twój umysł nieświadomy nieco inaczej rozumie słowa niż umysł świadomy. Umysł nieświadomy nie rozumie np. zaprzeczeń:

Nie myśl o swojej lewej dłoni
Nie zastanawiaj się jaki jest dzisiaj dzień tygodnia
Nie myśl że jestem fajny;)

Nie ma znaczenia czy powiesz: nie myśl o swojej dłoni, czy pomyśl o swojej dłoni, ponieważ dla umysłu nieświadomego oba komunikaty znaczą dokładnie do samo. Innymi słowy, aby nie myśleć o tym, o czym masz nie myśleć, najpierw musisz o tym pomyśleć a następnie spróbować w jakiś sposób zaprzeczyć temu o czym myślisz.
Inny przykład? Postaw małe dziecko przed kałużą i powiedz mu: nie wchodź do kałuży!

Właśnie dlatego afirmacje muszą być w formie pozytywnej. Mówiąc sobie np. nie chcę mieć długów, w dalszym ciągu myślisz nieświadomie o długach, a ponieważ myśl jest twórcza, przyciągnie do Ciebie więcej długów.

Jak to zmienić? To proste! Pomyśl na nowo! Pomyśl o przeciwieństwie. Odpowiedz sobie na pytanie: co jest dokładnym przeciwieństwem długów? Co jest dokładnym przeciwieństwem samotności? Nudnej pracy? Rutyny? Braku partnera? Znajdź swoje odpowiedzi, myśl pozytywnie i działaj!

Licencja: Creative Commons