"Dlaczego on zachowuje się w taki sposób?"
„Ile razy muszę to jeszcze powtórzyć, aby zrobił to, co do niego mówię?"
„Dlaczego nie udało mi się ich przekonać?"

Kiedy ostatnio zadawałeś sobie te lub podobne pytania w nawiązaniu do innej osoby czy osób?

Data dodania: 2010-07-28

Wyświetleń: 2883

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Rozumieć ludzi ... my wszyscy usiłujemy to robić. Praca z innymi ludźmi współpracownikami, klientami, dostawcami, szefami powoduje, że próbujemy ich zrozumieć i efektywnie na nich wpływać, by otrzymać awans, kontrakt, podwyżkę, lub przekonać do naszych pomysłów. Spędzamy więc dobrą część każdego dnia na czytaniu ich motywów i zamiarów, próbując interpretować, wyjaśniać i przewidywać ich zachowania. Możemy robić to efektywnie, ponieważ wystarczy zrozumieć kilka praw rządzących ludzkim zachowaniem, a zwłaszcza prawa „subiektywnej rzeczywistości".

To jedno czego nauczyli mnie Wyatt Woodsmall oraz Michael Hall - światowej sławy autorytety w dziedzinie komunikacji interpersonalnej i Osobowości Języka to to: "Nie możesz zrozumieć kogoś, jeżeli nie znasz świata, w którym on zamieszkuje."

Aby zrozumieć świat innych ludzi musimy najpierw dowiedzieć się czegoś ważnego o sobie. Musimy zrozumieć potężny proces w jaki każdego dnia przetwarzamy informację przychodzące do nas ze świata zewnętrznego.

Musisz wiedzieć, że każda osoba którą spotkałeś dzisiaj - również Ty:) posiada program, który obramowuje jej umysł. Jest to program który leży ponad (meta) słowami które wypowiada i który tworzy perspektywę dla ich sposobu oceny, motywacji, emocji, stylu myślenia, przekonywania i zachowania.

Rozpoznając to Meta - Oprogramowanie - Meta Programy w głowach innych ludzi, które kontrolują i nadają ramę ich umysłom, z jednej strony umożliwiasz sobie poznanie dróg jak skuteczniej komunikować się z ludźmi, a z drugiej strony wiedza ta upoważnia nas, by przestać się złościć na innych, ponieważ to daje nam wskazówki w jaki sposób skutecznie się z nimi porozumiewać.

Odkąd możemy nauczyć się rozpoznawać to Meta Oprogramowanie - Meta Programy innych ludzi możemy właściwie przewidywać ich emocje i ich zachowania.

Używając Meta Programy, nie odkrywamy jacy ludzie "są" raczej odkrywamy jak oni działają, w jaki sposób myślą, oceniają, postrzegają, co ich motywuje, jak się komunikują i zachowują.

Czy jesteś handlowcem, specjalistą, managerem, czy pracujesz dla kogoś czy jesteś przedsiębiorcą i prowadzisz swój biznes znajomość Meta Programów daje Tobie praktyczny i potężny nowy komplet narzędzi, by zwiększyć Twoją skuteczność w komunikowaniu i przekonywaniu innych ludzi.

Będąc w tym miejscu wiesz już, że istnieją wewnętrzne filtry które leżą ponad (meta) słowami które wypowiadasz i które tworzą  perspektywę dla Twojego sposobu oceny, motywacji, emocji, stylu myślenia, przekonywania i zachowania.

Mając tą wiedzę musisz też wiedzieć, że istnieją 4 klucze do doskonałej komunikacji z innymi ludźmi:

4 klucze do doskonałej komunikacji:

1. Poznaj własną Osobowość Języka czyli własne Meta Programy i zyskaj zrozumienie osobistych, preferowanych wzorców komunikacji; 

2. Każdorazowo wyznacz cel swojej komunikacji z wybraną osobą lub osobami; 

3. Naucz się wyostrzać swoją czuciową świadomość, by być w stanie dostrzegać wzorce Osobowości Języka u innych ludzi; 

4. Zaadoptuj elastyczność zachowania, która pozwoli Tobie każdorazowo dopasowywać Osobowość Języka do swojego rozmówcy.

Więcej na temat Osobowości Języka i skutecznej komunikacji interpersonalnej znajdziesz w darmowym szkoleniu video: "Osoboowść Języka - Klucz do doskonałej Komunikacji i Wpływu"

Dla Twojego sukcesu!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena