Telemarketerzy, dzwoniąc na telefony stacjonarne, często się zastanawiają, jaką porę wybrać, by mieć najlepsze wyniki w sprzedaży - a to zależy w dużym stopniu od tego, czy zastaną klienta w domu. Jaką porę wybrać, by zastać potencjalnego klienta i nie marnować czasu na nieodbierane telefony?

Data dodania: 2011-12-07

Wyświetleń: 1973

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Do firm najlepiej dzwonić rano, zaraz po godzinie 8. O tej porze wszyscy pracownicy są już w pracy, a nie ma jeszcze pośpiechu, telefonów itp. Ludzie w firmach o tej porze są jeszcze zrelaksowani, mniej rozdrażnieni i dzięki temu chętniej rozmawiają. Mają też więcej czasu na rozmowy, bo telefony od współpracujących firm i od klientów jeszcze się nie rozdzwoniły.

Do osób prywatnych najlepiej telefonować wieczorem. Jest większa szansa, że zastanie się ich w domu. Od godziny 19 jest największa tzw. odbieralność. Im później się dzwoni, tym większa szansa, że daną osobę zastanie się w domu. Ludzie w większości bardzo długo pracują, wracają często do domu nawet o godzinie 22. Większość ludzi - potencjalnych klientów, twierdzi, że największa szansa na zastanie ich w domu jest między godziną 20 a 21.

Gdy sam sobie ustalasz dni, kiedy dzwonisz, wybieraj dni pochmurne, deszczowe, zimne. Wtedy bardzo dużo ludzi jest w domu  i odbieralność jest naprawdę wysoka.

Najgorsze są dni słoneczne, weekendowe, wakacyjne. Jest to bardzo frustrujący czas dla telemarketerów, gdyż ludzie spontanicznie, ze względu na ładną pogodę, wychodzą z domu lub wyjeżdżają i nawet te osoby, które się umawiały na telefon w danym dniu, często są nieobecne. Bądź więc przygotowany na to, że wielu ludzi nie ma w domu, ponieważ: wyjechali, są w ogródkach, na działce, wyjechali na nieplanowany urlop itp.

Najlepsze pory roku dla telemarketingu to jesień i zima. Ludzie z powodu długich wieczorów spędzają popołudnia w domu, rzadko wychodzą na nieplanowane spacery.

Różnica w odbieralności między porami wiosenno-letnimi a jesienno-zimowymi jest ogromna. Pogoda więc ma ogromny wpływ na stopień odbieralności w dzwonieniu na telefony stacjonarne do osób indywidualnych, jest to jeden z ważniejszych czynników.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena