Trening czyni mistrza. Dotyczy to każdej dziedziny - sportu, edukacji i biznesu, a także sprzedaży B2B. W każdej z tych dziedzin to właśnie regularne powtarzanie ćwiczeń pozwala osiągnąć nieprzeciętne rezultaty.

Data dodania: 2011-11-29

Wyświetleń: 973

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Mało kto wie, jak dużą rolę odgrywa prawidłowy trening  w osiągnięciach, które podziwia większość ludzi patrząc na ekran telewizora. Ludzie widzą jak skoczek bije rekord narciarski, jak bokser nokautuje rywala, jak biegacz dociera pierwszy do mety. Widzą sukces, radość i chwałę.. wiwatujących fanów, trofea, medale i nagrody pieniężne. Ale nie widzą długich godzi spędzonych na Sali treningowej, wylanego potu i kontuzji. A to właśnie one są przyczyną tych medali i sukcesów. Trening jest ojcem i matką wszelkich osiągnięć, nie tylko w sporcie.

Dobrym, a mało znanym przykładem są... astronauci NASA, którzy lądowali na księżycu w ramach misji Apollo. Jak się domyślasz, w tym wypadku był pewien problem z trenowaniem jakichkolwiek zachowań, ponieważ nikt tak do końca nie mógł określić w jakich warunkach będą oni pracować. Naukowcy NASA opracowali więc specjalnie dla nich specjalistyczne programy treningowe. Kosmonauci ćwiczyli niezliczone godziny - w wodach oceanu, na pisakach pustyni i w specjalnie skonstruowanych kapsułach. Kiedy już znaleźli się w przestrzeni kosmicznej, wszystkie zadania wykonali z doskonałą precyzją. Kapitan ekspedycji powiedział później „Czułem się, jakbym był tam już wcześniej wiele razy”.  

Dobrzy przedstawiciele handlowi również ćwiczą wytrwale. Starają się oni poznać sposób działania lepszych niż oni, a następnie go skopiować, adaptując do swoich potrzeb.  Czytają oni stale nowe książki w poszukiwaniu najlepszych narzędzi komunikacyjnych. Uczęszczają na szkolenia by praktykować nowe umiejętności i szlifować te, które już mają opanowane. Najważniejszym jednak polem do treningu jest czas, kiedy spotykają się oni z klientami. Codzienna praca również może pełnić rolę „szkoleniową” – o ile zdobędziemy się na trud wypróbowywania nowych zachowań i analizowania efektów.  

Licencja: Creative Commons
2 Ocena