0głosów
Pobierz artykul
0głosów dodatnich
0głosów ujemnych
1123razy czytane
0przedrukowany
Creative Commons Licencja

Każdy organizm wymaga regeneracji. Dziecięcy szczególnie. A najlepszym na to sposobem jest oczywiście sen. Dlatego zróbmy wszystko, aby nasze dziecko mogło bezpiecznie i komfortowo sypiać. Oto kilka porad. 

 

Sen jest czasem, kiedy regeneruje się organizm każdego człowieka. Jest on szczególnie ważny w okresie dzieciństwa. Dlatego rodzice powinni zadbać o wszelkie aspekty snu malucha, tak aby nic nie zakłócało tego procesu. Najważniejszym krokiem ku temu jest odpowiednie przygotowanie miejsca do spania.

Kluczowe elementy to oczywiście łóżeczko oraz pościel dziecięca. Jeżeli chodzi o łóżeczko, to ważne aby było  wystarczająco duże. Przy najmłodszych pociechach warto zadbać o bezpieczeństwo podczas snu i zapewnić ochronę w postaci dość wysokiej balustradki. Powinniśmy także odpowiednio dobrać materac. Nie za miękki ani nie za twardy. Dziecko musi czuć komfort podczas snu, ale nie może zapadać się zbyt głęboko w materac. Uważajmy na ułożenie poduszki. Jeżeli nie zwrócimy uwagi na ten szczegół, to nasza pociecha może mieć problemy ze zgryzem.

Równie ważna, jak samo łóżeczko, jest pościel dziecięca. Jej zakup powinien być dobrze przemyślany, gdyż maluch będzie w niej spędzał sporo czasu. Dlatego nie warto oszczędzać na tym elemencie. Aby uchronić dziecko przed uczuleniami, wybierajmy pościel wykonaną z materiałów hipoalergicznych. Dobrym wyborem jest kołdra, której wnętrze wypełnione jest wełną sylikonową. Materiał ten, w przeciwieństwie do zwykłej wełny, nie powoduje reakcji alergicznej, dzięki czemu dziecko może spokojnie spędzić noc. Sama kołdra to jednak nie wszystko. Pamiętajmy o poszewkach. Polecam te wykonane z naturalnych materiałów, np. białego płótna lub kory. Są nie tylko przyjemne w dotyku, ale także nie powodują wysypek u naszych milusińskich. 

Licencja: Creative Commons