Oferty banków dotyczące pożyczek gotówkowych na pierwszy rzut oka zdają się nie różnić między sobą. Jednakże gdy przyjrzymy się im dokładniej, dostrzeżemy istotne różnice.  Trudno jest określić jedną ofertę banku, która jest najlepsza i najkorzystniejsza dla klienta.

Data dodania: 2011-10-04

Wyświetleń: 1209

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

To, czy dane pożyczki gotówkowe są odpowiednie i korzystne dla nas zależy w dużej mierze od takich czynników jak np. nasza zdolność oraz historia kredytowa. Opierając się na rankingach ofert banków zamieszczanych w prasie czy Internecie, możemy podjąć niewłaściwą decyzję. Warto tutaj jest nadmienić, że te rankingi powstają w oparciu o różne kryteria. Tak więc mamy na przykład ranking, który bazuje na najlepszych ofertach banków na kredyty w kwocie dwudziestu tysięcy złotych w okresie spłaty wynoszącym dwa lata. Inny ranking może opierać się na kredytach w kwocie dziesięciu tysięcy złotych i terminie spłaty wynoszącym trzy lata. Szukając najatrakcyjniejszej oferty dla siebie warto jest przejrzeć dokładnie oferty różnych banków.

Oczywiście najkorzystniejsze pożyczki można otrzymać w banku, z którego braliśmy już wcześniej pożyczkę. Dodatkowym atutem jest też posiadanie dobrej historii kredytowej oraz zabezpieczenie kredytu np. poprzez hipotekę czy zaświadczenie o dochodach. Dzięki temu bank ma większą pewność, że kredyt zostanie spłacony w terminie i narzuci mniejsze oprocentowanie. Niestety idealnych ofert banków nie ma i zawsze trzeba albo zrezygnować z formalności albo z niskiego oprocentowania. Osoby nie posiadające zdolności kredytowej najczęściej decydują się na tak zwane „chwilówki”, które mogą brać bez konieczności zabezpieczeń w postaci zaświadczenia o dochodach, jednakże oprocentowaniu przy tego typu pożyczkach jest dość wysokie. Z drugiej strony mamy osoby, które nie tylko mają korzystną historię kredytową, ale i możliwość zabezpieczenia kredytu. Mogą one liczyć na korzystniejsze oprocentowanie pożyczki. W zależności od tego, do której z tych dwóch grup osób należymy, wybieramy dla siebie najkorzystniejszy kredyt.

Licencja: Creative Commons