O pożyczkach online bez zaświadczeń mówi się wiele, ale najczęściej źle. Oczywiście, że na rynku firm pożyczkowych nie wszystkie zagrania są czyste, a produkty nie zawsze korzystne dla klienta, ale to nieprawda, że nie ma innych.

Data dodania: 2016-06-28

Wyświetleń: 3940

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pożyczki online bez zaświadczeń a płynność finansowa

Jak wykorzystać pożyczki online bez zaświadczeń do zwiększenia płynności finansowej?

Przede wszystkim należy sobie zdać sprawę, że nie są to produkty przeznaczone do odzyskiwania już utraconej płynności, ale raczej do chwilowego jej zwiększenia, jeśli na przykład środki pozostałe na koncie są zbyt małe, aby doczekać do wypłaty. Trochę inaczej prezentują się na tym tle pożyczki udzielane przez banki, bo te mają bardzo niskie (w porównaniu z branżą firm pożyczkowych) oprocentowanie na poziomie 8-12%. To w istocie kredyty konsumpcyjne nazywane pożyczkami online po części ze względów formalnych, a po części dlatego, że banki starają się odbierać klientów firmom pożyczkowym.

Aby zwiększyć płynność finansową poprzez pożyczki online bez zaświadczeń, np. te znalezione w Portalu Finansowym Get-Money.pl, należy zastosować się do kilku wskazówek:

  • złożyć wniosek o pożyczkę szybciej, nie czekać z tym do ostatniej chwili;
  • nie brać większej pożyczki, niż jest faktycznie potrzebna, ponieważ jej koszty negatywnie wpłyną na płynność finansową w późniejszym okresie;
  • przeczytać umowę pożyczki i upewnić się, że nie zostanie się obciążonym dodatkowymi kosztami;
  • upewnić się, że pożyczka, nawet najtańsza, nie będzie wymagała najpierw poświęcenia gotówki (np. wpłaconej z własnego konta na rozpatrzenie wniosku), co zresztą zwykle jest niedopuszczalne prawnie.

W jakich sytuacjach warto w ten sposób zwiększyć płynność finansową?

Czasem od wykorzystania pożyczki online zależy, czy uda się np. opłacić zaległy rachunek za media albo czynsz. Niekiedy pieniądze te są potrzebne na bieżące utrzymanie, ale w każdym przypadku należy ograniczyć się raczej do pożyczek zaciąganych w chwilach, w których jest to konieczne – większość rachunków można spokojnie opłacić kilka dni po terminie, więc nie należy panikować i zwiększać obciążeń finansowych. Jeśli jednak od terminowego opłacenia faktur za gaz czy prąd ma zależeć niemożliwość skorzystania z gratyfikacji finansowych, odcięcie mediów albo np. dostęp do zniżek, z których się regularnie korzysta, a które wynikają z terminowego regulowania zobowiązań, to lepiej zapłacić za pożyczkę online, niż stracić wszystkie korzyści.

Czy każdy może skorzystać z pożyczek online bez zaświadczeń?

Poza niewielkimi ograniczeniami formalnymi (wiek, obywatelstwo), istnieją też inne wymagania, nie zawsze tak oczywiste. Brak zaświadczeń nie oznacza bowiem braku formalności – należy wypełnić specjalne oświadczenie o dochodach i powinno być ono wypełnione rzetelnie. Jeśli na jego podstawie instytucja finansowa odmówi udzielanie pożyczki, nie należy próbować manipulować danymi, bo choć w praktyce ich poprawność weryfikowana jest jedynie wyjątkowo, to jednak właśnie te oświadczenia stanowią dla pożyczkodawców podstawę obliczania zdolności kredytowej.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena