Nie będziemy przyłączali się do histerii medialnej i nagonki na firmy pożyczkowe. To obowiązkiem klienta jest przeczytać umowę i na podstawie jej analizy wybrać ofertę lub z niej zrezygnować – oczywiście zdarzają się nieuczciwi pożyczkodawcy, ale można się przed nimi łatwo obronić.

Data dodania: 2016-06-28

Wyświetleń: 3113

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena
Pobierz artykul

Licencja: Creative Commons

Pożyczki przez internet bez zaświadczeń – jak pożyczać odpowiedzialnie?

Czym jest odpowiedzialne pożyczanie?

Dla wielu osób jest to tylko slogan, dzięki któremu firmy pożyczkowe mogą zrzucić odpowiedzialność za niespłacenie pożyczki na klientów. Tak naprawdę jednak, gdyby klienci stosowali się do zasad odpowiedzialnego pożyczania, to problemów byłoby znacznie, znacznie mniej. Oczywiście – mniej byłoby też udzielonych pożyczek przez internet, ale to już zupełnie inna sprawa – nie jest bowiem prawdą, że pożyczki online bez zaświadczeń są rozwiązaniem dobrym dla każdego.

Jakie są zasady odpowiedzialnego pożyczania?

Nie ma ich wiele. My przedstawimy najkrótszą możliwą wersję, dzięki czemu łatwiej Wam będzie się zorientować, czy faktycznie pożyczki przez internet bez zaświadczeń są rozwiązaniem dla Was.

Nawet jeśli hasła reklamowe głoszą inaczej, pożyczki online przez internet bez zaświadczeń nie są przeznaczone dla ludzi bez zdolności kredytowej. Pożyczkę też trzeba spłacić i tę zdolność kredytową należy posiadać.

Za obliczenie zdolność kredytowej odpowiedzialny jest klient. Pożyczkodawca robi to na swój sposób i na własny użytek i to raczej odpowiedź na pytanie o to, czy w awaryjnych sytuacjach będzie z czego egzekwować wierzytelność, ale to klient ma odpowiedzieć na pytanie, czy stać go na spłacanie pożyczki, choćby najtańszej.

Pożyczki przez internet bez zaświadczeń w większości nie mogą być używane zamiast kredytów bankowych – to produkty, które mogą być tanie w krótkim czasie, ale w długim okresie mają bardzo wysoki koszt – albo stosuje się je zgodnie z przeznaczeniem, albo dobrze jest nie pożyczać.

Pożyczki bez zaświadczeń online nie mogą być wykorzystane na spłatę innych zobowiązań – przede wszystkim dlatego, że mają oprocentowanie wyższe niż większość innych środków, które można pozyskać, a nie da się uzasadnić spłacenia długu oprocentowanego na 10%, pożyczką oprocentowaną na 20%.

Pożyczkę przez internet bez zaświadczeń należy wybrać rozważnie. Duży ich wybór można przejrzeć w Portalu Finansowym Get-Money.pl, a także w innych źródłach. Należy to zrobić, aby zabezpieczyć się przed skorzystaniem z usług nieuczciwego pożyczkodawcy.

Bez zaświadczeń, to nie bez dokumentów

Formuła pożyczek przez internet bez zaświadczeń najczęściej nie wymaga użycia żadnych papierowych dokumentów – to sporadyczne przypadki i regulowane oddzielnymi zasadami. To jednak nie oznacza, że nie ma tutaj żadnych formalnych dokumentów – są to zwykle elektroniczne formularze oświadczeń o dochodach i kosztach utrzymania. Prawnie mają one taką samą moc, jak zaświadczenia i tak samo można egzekwować konsekwencje wynikające z podania nieprawdy. W niektórych instytucjach finansowych procedura uproszczona nie dotyczy wszystkich kwot czy produktów, w innych obowiązuje zawsze – warto to dla własnej wygody sprawdzić wcześniej.

Licencja: Creative Commons