Obecnie na rynku pracy, pojawia się mnóstwo firm, oferujących usługi w zakresie doradztwa personalnego, zarówno osobom fizycznym jak i podmiotom gospodarczym.

Data dodania: 2011-09-07

Wyświetleń: 1281

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Doradztwo personalne jest działalnością polegającą na świadczeniu specjalistycznych usług, na podstawie fachowej wiedzy i znajomości standardów rynku pracy. Doradztwo personalne jest świadczone na podstawie stosunku prawnego wiążącego agencję z klientem tj. umowy cywilno-prawnej zawierającej elementy i etapy określonego zlecenia.


Usługi oferowane przez doradztwo personalne obejmują zagadnienia związane z rekrutacją i selekcją pracowników, między innymi analizę zatrudnienia u pracodawców, określanie kwalifikacji zatrudnionych pracowników i ich predyspozycji oraz innych cech niezbędnych do wykonywania określonej pracy, wskazywanie źródeł i sposobów pozyskania kandydatów na określone stanowiska pracy oraz weryfikację kandydatów pod względem oczekiwanych kwalifikacji i predyspozycji.
Poza tym, doradztwo personalne pomaga pracodawcom we wszystkich dziedzinach zarządzania zasobami ludzkimi (budowanie strategii HR, budowanie profili kompetencyjnych, outplacement, tworzenie kultury organizacyjnej, motywowanie, planowanie ścieżek kariery, zarządzanie talentami itp.), w zakresie wypracowania adekwatnych i nowoczesnych narzędzi, wykorzystywanych w opisanych powyżej działaniach i nabycie umiejętności w zakresie ich stosowania.

Korzystanie z usług agencji doradztwa personalnego, staje się coraz nowocześniejsze i bardziej popularne. Zaletą korzystania z tego rodzaju usług jest zapewne zatrudnienie wysoce wykwalifikowanych specjalistów, którzy obiektywnie patrzą na procesy istniejące w firmie klienta, dzieki czemu są w stanie zaproponować ciekawe rozwiązania z obszaru zarządzania zasobami ludzkimi.

Licencja: Creative Commons