Wszystkie osoby, które cierpią na cellulit zastanawiają się czy w rzeczywistości walka z nierównościami może być wygrana? Okazuje się, że tak. Chodzi o to, aby w jak najszybszy sposób zacząć działać. 

Data dodania: 2011-08-20

Wyświetleń: 1435

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

A w pierwszej kolejności warto opracować odpowiednią strategię. I tak poniżej znajduje się 6 najpopularniejszych sposobów zwalczania cellulituktórych zastosowanie z pewnością przyspieszy niwelowanie tych nieestetycznych grudek i nierówności na skórze.

Problem – cellulit

Cellulit bardzo często w potocznym języku jest nazywany pomarańczową skórką. Dotknięta nim skóra skóra traci na swej gładkości, a na powierzchni zaczynają być widoczne pofałdowania, dołki oraz górki. Początkowo małe grudki tłuszczowe gromadzą się tuż przy zewnętrznej części ud; niestety w niedługim czasie występować zaczynają również na ramionach, pośladkach i brzuchu. Wraz z upływem czasu jest ich znacznie więcej, aż w końcu jest ich tak dużo, że skóra zaczyna niekorzystnie wyglądać. W związku z tym warto jak najszybciej warto zdecydować się na usuwanie cellulitu.

Krok pierwszy -zmiana diety

Dietetyczny jadłospis antycellulitowy powinien opierać się na produktach niskokalorycznych, lekkostrawnych, które dodatkowo wzbogacone są w błonnik(dzięki nim mamy sprawniejszą przemianę materii i jest możliwe szybsze spalanie tkanki tłuszczowej). Zapomnijmy więc o czerwonym mięsie, słodkościach oraz soli i zbyt tłustych daniach.

W zamian warto swój dzień zacząć od wypijania 1 szklanki soku ze świeżych owoców. Co więcej – przez cały dzień trzeba pić nawet dwa litry innych płynów - niegazowanej wody mineralnej, ( która doskonale wypłukuje wszystkie toksyny). W ciągu dnia można pić także napary z ziół - kopru, skrzypu, krwawnika czy brzozy; może też być zielona, bądź czerwona herbata.

diecie na cellulit nie powinno zabraknąć pełnoziarnistego ciemnego chleba. A zamiast mięsa warto wybierać ryby jadamy je nawet 2-3 razy w tygodniu).

Krok Drugi – zacznijmy więcej ćwiczyć

Nie mam tutaj na myśli jakichś bardzo męczących ćwiczeń, bowiem taki ruch zbyt gwałtownie rozwija mięśnie nóg. Najlepiej jest wybierać lekkie formy aktywności ruchu. Bardzo dobrym pomysłem jest codzienne spacery - marszowym krokiem ( przez co najmniej pół godziny), a ponadto jazda na rowerze, pływanie. Taka postać ruchu przyspiesza krążenie limfy we wszystkich komórkach, oczyszczając je ze szkodliwych toksyn.

Jeśli wolimy antycellulitowe ćwiczenia wykonywać w domu, to na początek wystarczy ruch w ilości 15 minut pięć razy na tydzień. Czas poświęcony gimnastyce powinien być systematyczny i można w miarę upływu czasu go wydłużać. Bowiem tak w rzeczywistości dopiero po pół godzinie i zaczyna się spalanie nagromadzonej rezerwy tłuszczu.

Krok Trzeci - skorzystaj z dobroczynnego działania alg

Okazuje się, że błoto z glonów morskich jest bogate w minerały, a także w pierwiastki śladowe i cenne witaminy. A jak wiemy takie składniki właściwie nawilżają i ujędrniają skórę. Zaś kwas z alg doskonale wiąże toksyny. Zabiegom z algami warto poddać się w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Kosmetyczka pokrywa błotem wszystkie miejsca, które naznaczone są cellulitem, a następnie owija ciało folią, na koniec otula pledem. W takim „opatrunku” leży się przez godzinę, apotem folia jest zdejmowana, a ze skóry zmywany jest błotnisty „rarytas”. Seria algowych zabiegów winna składać się nawet z kilku – kilkunastu powtórzeń. Dopiero wówczas są widoczne rezultaty.

Krok Czwarty – zdecyduj się na kosmetyki!

Walkę z cellulitem warto wesprzeć dobrymi kosmetykami na cellulit. W skład takich produktów wchodzą zazwyczaj aminokwasy i kofeina, które wpływają na przyspieszenie usuwania tłuszczu z komórek, a ponadto algi i cenne wyciągi roślinne, które wzmacniają naczynia krwionośne. 

Niektóre preparaty zawierają również kwasy owocowe, albo enzymy złuszczające naskórek, dzięki czemu znacznie lepiej są wchłaniane aktywne składniki kosmetyków.

Warto pamiętać, że zanim nałożymy dany preparat, trzeba wykonać peeling, bądź masaż szorstką gąbką. Co więcej - masaż na cellulit powinien być wykonywany przez kilkanaście minut. Zaś preparaty antycellulitowe warto wcierać energicznym ruchem - najpierw w uda, a potem w pośladki oraz brzuch. Pamiętajmy jeszcze, że tylko systematyczne wmasowywanie kosmetyków antycellulitowych przyniesie zadowalające rezultaty.


Krok Piąty – warto skorzystać z hydromasażu

Warto w walce z pomarańczową skórką wykorzystać hydromasaż. Można go wykonać w jaccuzi. Okazuje się, ze pod wpływem masującego strumienia znacznie lepiej funkcjonuje krążenie krwi i limfy, a skóra szybciej oczyszcza się ze szkodliwych toksyn. W efekcie mięśnie stają się mocniejsze i elastyczniejsze. Warto codziennie rano  oraz wieczorem masować ciało silniejszym strumieniem wody. Najpierw ciepłą, a potem, (po30 sekundach) trzeba stopniowo ją ochłodzić. Trzeba też pamiętać, że masaż zawsze powinien odbywać się od stóp, do serca.

Krok Szósty – poddaj się zabiegom na cellulit

Jeśli, nie uda nam się pozbyć cellulitu, to ostatecznym krokiem jest skorzystanie z zabiegów. Warto udać się do gabinetu i wybrać odpowiedni. Najbardziej popularnymi zabiegami są: drenaż limfatyczny, mezoterapia, a także laser biostymulacyjny.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena