To, czy wybrać telefon na kartę czy na abonament nigdy nie należy do łatwych decyzji. Bardzo często zależy to od użytkownika danego telefonu i od tego, w jaki sposób korzysta z poszczególnych funkcji. Poniżej przedstawię wady i zalety obu możliwości.

Data dodania: 2011-06-06

Wyświetleń: 1769

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Mogłoby się wydawać, że płacąc miesięczną kwotę za telefon, w skład której wchodzi wiele różnych promocji, będzie to najtańsza oferta. Owszem. Czasem tak jest, ale tylko w przypadku, gdy decydujemy się na abonament bez telefonu. Darmowe rozmowy kuszą, ale jest ich zdecydowanie więcej właśnie w przypadku samego abonamentu. Jeśli mamy zamiar wziąć również telefon, należy wziąć pod uwagę to, że będziemy jeszcze, dodatkowo, przez cały czas trwania umowy, spłacać w ratach, pośrednio również nasz aparat telefoniczny. Często jest tak, że użytkownicy telefonii komórkowej są kuszeni nowym modelem telefonu, ale nie zdają sobie sprawy z tego, że bardziej będzie się go opłacało kupić gotówką lub na raty w innym miejscu, niż w salonie telefonii. Bardzo często ceny w salonach są znacznie wyższe od tych standardowych na rynku. Dlatego owszem – telefon na abonament – świetna sprawa – ale bez telefonu.

Telefon na kartę to bardzo popularna forma wśród młodszych warstw społeczeństwa. Do niedawna uważało się, że taki telefon może nauczyć odpowiedzialności jej młodego użytkownika, ponieważ będzie dbał o to, aby zawsze mieć coś na koncie, a w razie potrzeby, doładuje je. Ostatnimi czasy jednak coraz popularniejszy jest ten typ usługi również wśród starszych warstw. Okazuje się bowiem, że w przypadku telefonu na kartę praktycznie zawsze są najtańsze rozmowy i SMS-y, a także pakiety internetowe. Usługodawcy zdają sobie sprawę, że ich klienci nie są uwiązani umową i w każdej chwili mogą zrezygnować z korzystania z ich oferty, więc musi ona być za każdym razem konkurencyjna. I właśnie dzięki temu, lepiej korzystać z telefonu na kartę.

W niektórych sieciach dochodzi do takiego paradoksu, że bardziej opłaca się mieć telefon na kartę nawet w przypadku prowadzenia firmy. Dlatego właśnie wybierając odpowiedniego operatora telefonii komórkowej trzeba dokładnie poznać rynek.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena