Istnieje wiele sposobów na zwiększenie przyswajania wiedzy.  W tym artykule znajdziesz kilka rad,  dzięki którym nauka może stać się łatwiejsza.  Zastosuj je,  a efekty zobaczysz bardzo szybko.

Data dodania: 2011-04-29

Wyświetleń: 1767

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Najważniejsze, by nauka stała się Twoim nawykiem. Wysiłek, który podejmujesz, ma przynieść efekty. W stanie przyjemnego odprężenia, z jednoczesną koncentracją i nastawieniem na osiągnięcie znakomitych rezultatów, możemy nauczyć się najwięcej.

    Po pierwsze, miejsce do nauki powinno być przewietrzone. Tlen powoduje sprawniejsze działanie kory mózgowej, zwiększa chłonność umysłu,  Żucie gumy również pomaga w dotlenieniu mózgu.  

   Po drugie, pracuj w zgodzie ze sobą. Nie rozpoczynaj nauki przed posiłkiem, będziesz myślał, by coś zjeść. Najlepiej zacznij się uczyć dwie godziny po posiłku. Ważne jest również, by uczyć się, w miarę możliwości o tej samej porze.

   Po trzecie, podczas nauki rób sobie częste przerwy. Zrób kilka głębszych oddechów. Energii doda ci kostka czekolady. Pij niegazowaną wodę mineralną. Pij mało ale często.

   Po czwarte, zmień swoje nastawienie. Każdemu opanowanemu materiałowi należy nadać określony porządek i ład, wypunktować to, co najważniejsze, pogrupować notatki. Nie da się tego zrobić bez wydobycia sensu przyswajanego materiału. Informacje przyswajane bez zrozumienia nie pozostają na długo. Dużo zależy od właściwego nastawienia, myślenie o sobie jako o osobie skutecznej i kompetentnej to połowa sukcesu. Silna motywacja , wsparcie bliskich osób i ściśle określony cel, to wszystko pomoże przezwyciężyć każde zniechęcenie i znużenie.

   Po piąte, nagradzaj się za wysiłek, jaki wkładasz w naukę. Zaplanuj sobie na przykład, że po opanowaniu danego materiału, wybierzesz się do kina na fajny film. To z pewnością zmobilizuje Cię do pracy.
Porady,które tu przedstawiam, wydają się błahe ale ich skuteczność znajduje potwierdzenie w życiu.   

Licencja: Creative Commons
2 Ocena