Sytuacja polskiego przedsiębiorcy, który dopiero startuje na rynku z własnym biznesem jest nie do pozazdroszczenia. Wiedzą to z pewnością ci, którzy rozważali kiedyś wszystkie "za i przeciw" dotyczące rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej.

Data dodania: 2011-03-03

Wyświetleń: 1438

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Trudności natury biurokratycznej, piętrzące się w poszczególnych urzędach oraz brak możliwości uzyskania taniego kredytu na rozpoczęcie prowadzenia działalności, skutecznie zniechęcają wielu z nas do samodzielnego stworzenia miejsca pracy dla siebie i innych. Chociaż nie można  poradzić wiele na wszelkie niezbędne i zbędne formalności, przez które musimy przebrnąć w kolejnych urzędach, to jednak istnieje skuteczne rozwiązanie kwestii dokapitalizowania swojej firmy już na starcie, szczególnie jeśli jesteśmy właścicielami odpowiedniej nieruchomości.

Zamiast ubiegać się o trudnodostępne i drogie kredyty dla firm, przeanalizujmy możliwości jakie otwierają pożyczki hipoteczne. Produkty te, są w swojej konstrukcji przeznaczone dla klientów indywidualnych, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystały z nich także osoby zdecydowane na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Główną zaletą pożyczki hipotecznej jest możliwość przeznaczenia jej na dowolny cel. Banki reklamując produkty tego typu podpowiadają, że uzyskane środki można przeznaczyć zarówno na wakacje w tropikach jak również na dofinansowanie własnej firmy.

Kolejną niezmiernie ważną zaletą pożyczki hipotecznej jest niskie oprocentowanie i długie okresy kredytowania 20, 30 lub nawet 40 lat. Dzięki temu miesięczne raty kredytu są niskie i  nie powodują nadmiernego obciążenia finansowego dla pożyczkobiorcy. Wiele banków oferuje również tzw. wakacje kredytowe, np. raz do roku można zawiesić spłatę jednej raty. Również wartość pożyczki hipotecznej w granicach kilkudziesięciu lub kilkuset tysięcy może z powodzeniem sprostać potrzebom startującej firmy, takim jak wynajęcie lokalu, zatrudnienie pracowników, zakup sprzętu i akcje promocyjne. Wartość uzyskanych z pożyczki środków jest uzależniona od wartości nieruchomości, która będzie zabezpieczeniem wierzytelności dla banku.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena