Niewiele inwestycji firma może sfinansować z bieżących dochodów. Kredyty umożliwiają szybszy, bardziej dynamiczny rozwój i ciągłe unowocześnianie oferty.

Data dodania: 2013-12-11

Wyświetleń: 1226

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Problem polega na tym, że tego rodzaju kredyty są zwykle dość kosztowne. Znalezienie takiego, który będzie pod każdym względem korzystny, zajmuje zwykle sporo czasu.

Kredyt dla firm jest często produktem w ofercie banku traktowanym po macoszemu. Są oczywiście banki korporacyjne, w których produkty dla firm są jedynymi oferowanymi, ale jest tych instytucji stosunkowo niewiele. Rozsądny przedsiębiorca, który chciałby zaciągnąć kredyt dla firm, musi przejrzeć wszystkie oferty. To zwykle nie jest proste, tym bardziej, kiedy robi się to po raz pierwszy i oferta większości banków jest jeszcze przedsiębiorcy nieznana. Jak zatem odszukać najkorzystniejszą ofertę?

W takiej sytuacji pomocne są różnego rodzaju zestawienia i porównywarki kredytów dla firm. Dzięki nim można sprawdzić aktualne oferty większości banków jednocześnie, a przy okazji sprawdzić, jakie banki w ogóle podobne kredyty mają w swoich ofertach.

Oczywiście kredyt dla firm to nie jest jedyne możliwe rozwiązanie. Dziś coraz częściej kredytów używa się jedynie do zabezpieczenia bieżącej płynności finansowej i sfinansowania bieżących potrzeb rozwojowych, natomiast w wielu przypadkach bardziej opłacalny wydaje się leasing. Odpowiedzi na pytanie o powody popularności tej formy finansowania udzieli pierwszy lepszy kalkulator leasingu: jest to po prostu rozwiązanie tańsze, a przy okazji bardziej elastyczne niż klasyczny kredyt. Oczywiście leasing też ma swoje wady, które sprawiają, że nie jest to narzędzie uniwersalne i nie wszystko można wziąć w leasing.

Niezależnie od formy finansowania, rozwój firmy wymaga sporych nakładów pracy. Pieniądze to nie wszystko, choć to właśnie od ich dostępności zależy często wybór ścieżki rozwoju przedsiębiorstwa.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena