Klimakterium przynosi dla każdej kobiety istotne zmiany i to nie wyłącznie fizyczne ale głównie zmiany natury psychicznej. Część kobiet postrzega te zmiany w bardzo dobrym świetle. Inne natomiast czują, że ich świat się wali. Duża część kobiet boi się zwolnienia z pracy.  Kolejna grupa nie znosi pierwszych zewnętrznych oznak starzenia.

Data dodania: 2010-11-19

Wyświetleń: 1679

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Podejście psychiczne w okresie klimakterium jest szalenie istotne. Można rozpocząć całkowicie nowy atrakcyjny etap życia, lub popaść w bierność, apatię i zacząć chorować albo poddać się depresji.
Przekwitanie to proces nieuchronny i powodujący sporo nieprzyjemnych przemian w naszym organizmie. Jednak jakość naszego życia w bardzo dużej mierze wyznacza stan naszego zdrowia.

Zwyczaje kulinarne, sprawność fizyczna, stres są zasadniczymi czynnikami decydującymi o kondycji i zdrowiu. Zła dieta, brak ruchu, stres wywołują choroby. Zbytnia eksploatacja swojego zdrowia musi doprowadzić do stanu choroby. Jeśli w tym okresie przychodzi menopauza i przekwitanie sprawa jest tym bardziej niebezpieczna. Nieodpowiednia dieta to niewłaściwie skomponowane posiłki, które nie zawierają należytej ilości witamin i minerałów, białek, węglowodanów i enzymów. Uboga dieta to jednocześnie stan w którym dostarczamy zbyt wiele substancji niebezpiecznych. Najwięcej z nich wtłaczamy do wnętrza z posiłkami, inne dostarczamy z oddechem a jeszcze inne tak jak pole elektromagnetyczne oddziaływają w przestrzeni na nasze ciało. Niedbałe odżywianie ma wpływ także na model stan aktywności ruchowej, a wszystkie te składniki mają ogromny wpływ na zdrowie psychiczne. Tak więc, jest ewidentnym, że dieta decyduje o wszystkim. Aby uniknąć chorób, potrzebujemy naturalnego, czystego i żywego pożywienia. Gdy go brakuje tworzą się choroby.

Wchodząc w okres klimakterium warto wiedzieć co nas czeka, by móc się do tego odpowiednio przygotować. Bardzo wiele pań przechodzi okres klimakterium spokojnie. Zdarza się jednak, że doświadczają nieznośnych huśtawek usposobienia. Kobiety wykazujące taką predyspozycję powinny systematycznie stosować naturalne, skuteczne suplementy diety o działaniu uspokajającym i poprawiającym samopoczucie. Typowe dla klimakterium objawy typu drażliwość, płaczliwość, pobudliwość, zniechęcenie, brak wigoru, osłabienie uwagi ustępują bez problemu.

Przekwitanie nie jest chorobą, niemniej jednak wstrząsy równowagi hormonalnej, czy też spadek poziomu hormonów mogą powodować nieprzyjemne kłopoty ze zdrowiem. Okres klimakterium wiąże się niejednokrotnie z wystąpieniem objawów innych chorób takich jak choroby serca, zwyrodnienie kości, depresja czy nawet kłopoty z bezsennością. W miarę upływu lat ludzkie ciało nieubłaganie zaczyna się starzeć. Większość z nas myśli, że jest to naturalny proces. To z pewnością słuszna opinia, ale należy rozważyć jak można ten proces przyhamować. Jedynym możliwym rozwiązaniem jest dostarczenie sobie tych związków chemicznych, których z upływem lat zaczyna nam brakować.  Kluczem do sukcesu jest regularne przyjmowanie odpowiedniej ilości suplementów diety zawierających koenzym Q10, lecytynę, kwasy Omega3 i naturalny hormon wzrostu i obowiązkowo zestaw naturalnych witamin i minerałów. W obecnych czasach nie sposób zapomnieć o antyoksydantach.

Hormonalna terapia zastępcza zalecana w okresie klimakterium, w celu uzyskania odpowiedniego poziomu i proporcji w układzie hormonów estrogen-progesteron rodzi wiele kontrowersji. Rzecz w tym, że HTZ nie jest całkowicie bezpieczna. Nie ma jednoznacznych odpowiedzi na obawy zaniepokojonych kobiet. W tej sytuacji ryzyko spoczywa na barkach kobiety. To nie jest przyzwoite rozwiązanie. I w tej sytuacji HTZ należy zastąpić alternatywnymi metodami. Niewątpliwie warto rozważyć użyteczność wykorzystania naturalnych suplementów diety. Odpowiednie, systematycznie zażywane przyniosą spodziewane efekty, likwidując objawy menopauzy, bez potrzeby akceptowania efektów ubocznych.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena