Internet staje się coraz szerszym kanałem dystrybucji produktów bankowych. Instytucje finansowe kuszą nas ogromną ilością usług dostępnych online. Od pewnego czasu banki są nawet gotowe pożyczyć nam pieniądze za pośrednictwem sieci. Czy jednak naprawdę można wziąć kredyt bez wychodzenia z domu?

Data dodania: 2010-11-17

Wyświetleń: 1399

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Banki coraz chętniej proponują nam dostęp do swych usług za pośrednictwem sieci. Obecnie większość operacji bankowych możemy wykonać bez wychodzenia z domu, korzystając z swojego komputera.

Dzięki dostępowi do ofert banków online bez problemów możemy założyć rachunek bądź też dokonać zakupu jednostek funduszy inwestycyjnych. W ciągu kilku minut jesteśmy również w stanie złożyć aplikację o kredyt online.

Online kredyt - szybko i bez problemu

Czy jest jednak możliwe żeby bank pożyczył złotówki lub franki komukolwiek wyłącznie na podstawie danych z internetu? Mozna powiedzieć krótko: to zależy. Jeżeli aplikujesz o kredyt gotówkowy o relatywnie niskiej kwocie np: 15tyś, wtedy prawdopdobnie nie będziesz musiał nawet udać się do banku.

Po prostu po wypełnieniu wniosku przez internet skontaktuje się z Tobą pracownik banku i udzieli Ci informacji o przyznaniu bądź nieprzyznaniu kredytu oraz ewentualnych dalszych krokach postępowania. Jeśli bank zdecyduje się pożyczyć Ci pieniądze w ciągu kilku dni otrzymasz umowę za pośrednictwem kuriera i po jej podpisaniu środki zostaną przesłane na Twoje konto.

Kiedy chcesz pożyczyć więcej

Kiedy wnioskujesz o większe pieniądze formularz wypełniony online stanowi dopiero wstęp do całej procedury. Po wprowadzeniu niezbędnych danych skontakuje się z Tobą pracownik banku który prawdopodobnie poprosi Cię o wizytę w oddziale danej instytucji. O kolejnych krokach i wymaganych dokumentach dowiesz się na miejscu.

Uzyskanie większego kredytu przez internet i bez wizyty w banku nie jest więc możliwe. Ciężko się jednak dziwić. Większe pieniądze to po prostu większe ryzyko dla kredytodawcy. Przeglądanie ofert online daje jednak duży wgląd w aktualną sytuację na rynku a także własne możliwości. Staranie się o kredyt internetowy ma zatem duże plusy.

Licencja: Creative Commons