Wielkość penisa spędza sen z powiek tysiącom mężczyznom na całym świecie. Powstało wiele przesądów czy mitów dotyczących tej ważnej części ciała. Które z nich są prawdą a które to czysta mżonka? Zajrzyj i przekonaj się sam.

Data dodania: 2010-02-08

Wyświetleń: 4558

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 2

WIEDZA

-2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Istnieje wiele mitów i opowieści na temat rozmiarów penisa. Niektóre z nich to po prostu legendy, inne natomiast to prawdziwe informacje niejednokrotnie potwierdzone badaniami naukowymi. Jak odróżnić jedne od drugich? Jedyna droga to poszukiwania i zgłębianie tematu w wiarygodnych źródłach – najczęściej naukowych publikacjach.

Wielkość penisa można określić na podstawie wielkości nosa, stopy itd.

W przeszłości rzeczywiście łączono długość penisa z rozmiarami kończyn. Pogląd uwiarygodniał fakt iż rozwój genitaliów w ludzkim zarodku kontrolowany jest przez geny z grupy Hox (w szczególności HOXA13 i HOXD13) mające swój udział również w kształtowaniu kończyn. Mutacje dotykające tą grupę genów skutkują zarówno upośledzeniem rozmiaru i kształtu kończyn jak również genitaliów. Ostatnie badania jednak nie potwierdziły tej hipotezy. Ogromna liczba genów kształtująca ludzkie ciało na różnych etapach rozwoju plus wpływ rożnych hormonów (od poczęcia poprzez okres dojrzewania do wieku dojrzałego) wykluczają możliwość prostej zależności np.: wielkości stopy do wielkości członka.

Mały członek w spoczynku jest równie mały w stanie erekcji

Jest to oczywiście nieprawda. Długość i grubość penisa w stanie spoczynku zupełnie niezwiązana jest z jego wymiarami w trakcie erekcji. Jest to wynikiem szczególnej cechy tkanek prącia. Często okazuje się że członki dwóch mężczyzn mające podobną wielkość w spoczynku diametralnie różnią się rozmiarami w stanie pobudzenia.

Wielkość penisa maleje z wiekiem.

Oczywiście jest to nieprawdą. Badania prowadzone na przestrzeni niemal 60 lat wskazują iż brak jest jakiejkolwiek korelacji pomiędzy starzeniem a zmianą wielkości członka. Przemiany zachodzące w starzejącym się organizmie mogą mieć wpływ na kondycje seksualną jednak z pewnością pozostają bez wpływu na grubość czy długość penisa.

Im dłuższy tym penis tym lepszy.

Nie jest to do końca prawdą. Ze względu na fakt iż kobieca pochwa jest najbardziej wrażliwa na odcinku pierwszych kilku centymetrów głęboka penetracja nie powinna łączyć się z silniejszymi doznaniami. Dla niektórych kobiet zbyt głęboka penetracja okazuje się nawet bolesna. Co interesujące wiele kobiet podkreśla znaczenie grubości członka. Penis o większym obwodzie wywiera większy nacisk przy wejściu do pochwy co wiąże się z silniejszym tarciem i tym samym intensywniejszymi doznaniami. Wygląda więc na to że nie dłuższy ale grubszy.

Penisa nie można powiększyć.

Oczywiście powiększanie członka jest możliwe. Dowodzą tego liczne badania w tym temacie prowadzone przez niezależne zespoły. Intensywność poszukiwań prowadzonych w tym zakresie powodowana jest ogromnym zainteresowaniem ze strony rynku. Rozmiar penisa budzi wiele emocji wśród mężczyzn którzy od wielu lat poszukują skutecznych metod na wydłużenie bądź pogrubienie prącia. Istnieje kilka skutecznych metod wśród których wymienić można chociażby zabiegi chirurgiczne. Do mniej inwazyjnych, bezpiecznych metod zaliczyć można użycie tak zwanych ekstenderów członka, niewielkich urządzeń rozciągających penisa. Ich skuteczność dowiedziona została licznymi próbami klinicznymi.

Licencja: Creative Commons
-2 Ocena