Powiększanie piersi to zabieg, który spośród wszystkich cieszy się największą popularnością. Uwarunkowane jest to głównie przez fakt, iż biust jest traktowany jako jeden z najważniejszych elementów kobiecej urody.

Data dodania: 2021-04-26

Wyświetleń: 515

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak powiększyć piersi? Zabiegi i rozwiązania alternatywne na większy biust

Medycyna estetyczna i jej oferta

W salonach medycyny estetycznej znaleźć można naprawdę szeroką ofertę jeśli chodzi o zabiegi powiększania i modelowania piersi.  Nadal najbardziej popularną formą zabiegową jest wszczepienie implantów piersiowych. Silikonowe wkładki pozwalają uzyskać dosłownie dowolny efekt, którego trwałość jest wieczna. Za zabieg tego typu zapłacimy około 15 000 złotych. Inną, popularną formą zabiegową jest aplikacja kwasu hialuronowego. Ta naturalnie występująca substancja w organizmie człowieka, stosowana jest z powodzeniem we wszelkiego rodzaju zabiegach modelujących ciało. Kwas hialuronowy po pewnym czasie wchłaniany jest przez organizm, dlatego też trwałość zabiegu jest bardzo różna – zazwyczaj wynosi około 2 lata. Oczywiście, pacjentka może co kilka miesięcy uzupełniać kwas hialuronowy zachowując przy tym cały czas taki sam efekt. Jednorazowy zabieg to koszt około 10 000 złotych. Inną formą zabiegową jest lipomodeling, czyli innymi słowy – powiększanie piersi przy wykorzystaniu własnej tkanki tłuszczowej. Składający się z dwóch części zabieg powiększania piersi (liposukcja – uzyskiwanie materiału do aplikacji; aplikacja odwirowanej tkanki tłuszczowej} pozwala uzyskać niezwykle naturalny efekt. Wręcz trudno się zorientować, że na danym biuście przeprowadzany był jakikolwiek zabieg.

Naturalne sposoby na większy biust

Powiększanie piersi nie musi wiązać się z koniecznością realizacji zabiegu medycyny estetycznej. Biust można powiększyć tak poprzez wykorzystanie naturalnych sposobów. Na ten moment, do dyspozycji kobiet oddane są następujące rozwiązania:

  • Tabletki (suplementy diet) oparte na naturalnych żeńskich hormonach (fitoestrogenach)

  • Żele powiększające biust

  • Zestawy ćwiczeń (masaż ujędrniający; ćwiczenia na powiększanie mięśnia piersiowego)

Które rozwiązanie na większy biust jest korzystniejsze? Zabiegi czy naturalne metody?

Zestawienie ze sobą zabiegów medycyny estetycznej (implantów piersiowych, powiększania piersi własną tkanką tłuszczową, kwasu hialuronowego) z naturalnymi metodami (tabletki, żele, ćwiczenia, dieta) oczywiście trudno określić zasadnym. Oczywistym jest bowiem to, że zabiegi, których efektywność stoi na całkiem wysokim poziomie, to rozwiązania lepsze i trwalsze. Natomiast, są one również znacznie droższe.  Nie każda kobieta może pozwolić sobie na zabieg, którego cena oscyluje w granicach kilkunastu tysięcy złotych. To wydatek, który przekracza możliwości przeciętnej jednostki mieszkającej w Polsce. Do tego dochprodzi fakt, iż tego typu rozwiązania często nie są do końca bezpieczne.

Alternatywy w postaci diety, ćwiczeń czy tabletek i żelów – trzeba traktować jako rozwiązania o mniejszej skuteczności, ale także – nieporównywalnych kosztach. Otóż, zwykle kuracja tego typu zamyka się w kwocie kilkuset złotych – nawet przy wykorzystaniu komercyjnych, drogich rozwiązań. Co ciekawe, w wielu przypadkach kuracja naturalnymi metodami okazuje się dostatecznie efektywna. Niektóre rozwiązania pozwalają osiągnąć zaskakująco dobre rezultaty, które raz na zawsze pozwalają odłożyć myśli związane z operacyjnym powiększaniem biustu na bok.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena