Masturbacja kobiet jest rodzajem spełnienia seksualnych potrzeb i zjawiskiem zupełnie naturalnym. Wbrew niektórym opiniom masturbowanie nie jest synonimem zaburzeń seksualnych, lecz sposobem na poznanie swojego ciała i doznań, jakie niesie ze sobą intymny dotyk.

Data dodania: 2021-04-29

Wyświetleń: 1142

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak się masturbować?

Onanizowanie się pozwala zredukować stres, zmniejszyć napięcie emocjonalne, zaspokoić popęd płciowy, a także poprawić krążenie krwi i wzmocnić mięśnie Kegla. A to tylko niektóre z zalet masturbacji, które w pozytywny sposób wpływają na ciało i psychikę kobiety. Jak się masturbować, aby zapewnić je sobie wszystkie?

Odkryj swoje potrzeby

O tym, jak się masturbować decyduje każda kobieta. Nie ma jednej metody dobrej dla każdej z pań. Odczuwanie wszelkiego rodzaju doznań seksualnych jest kwestią niezwykle indywidualną, uzależnioną od wielu różnych czynników. Wśród nich wymienić należy chociażby:

  • wrażliwość ciała na dotyk
  • preferencje seksualne
  • fantazje erotyczne

W swoich wyborach nie można więc kierować się najbardziej popularną formę masturbacji, ale tylko i wyłącznie własnymi potrzebami w tym zakresie. Niektóre z kobiet mają jedną ulubioną metodę samozadowalania się, której są wierne przez wiele lat, inne zaś uwielbiają eksperymenty, zmieniając sposób masturbacji w zależności od samopoczucia lub aktualnej fantazji.

Zasadniczo możemy jednak powiedzieć, że masturbacja dzieli się na dwie podstawowe grupy. W pierwszej kluczową rolę odgrywa własny dotyk w każdej postaci. Drugą zaś gadżety erotyczne – wibratory, różnego rodzaju nasadki i urządzenia masujące. Punktem wspólnym każdej z nich jest orgazm. Jeśli uda się go osiągnąć, to znaczy, że wybrana metoda masturbacji odpowiada indywidualnym potrzebom kobiety.

Masturbacja kobiet – jak się masturbować?

Masturbacja to rodzaj aktu miłosnego, w którym najważniejszą osobą jesteś Ty sama. Pozwól więc sobie na pełną swobodę. Niech nie blokują cię negatywne myśli i emocje. Zapomnij o wstydzie. Liczysz się tylko ty i to, co jest dobre dla ciebie.

Zadbaj o intymną atmosferę. Możesz zapalić świeczki i włączyć nastrojową muzykę. Bez względu na to, jaką metodę masturbacji wybierzesz, zacznij od masażu ciała, powoli kierując się w stronę miejsc intymnych. To one powinny być ostatnim przystankiem w wędrówce Twoich dłoni. Stopniowo zwiększaj siłę nacisku, masując łechtaczkę, wargi sromowe i wejście do pochwy. W zależności od tego, co czujesz, możesz przyspieszać lub zwalniać ruch. Stopniuj też siłę nacisku. Jeżeli łatwiej osiągasz orgazm poprzez stymulację łechtaczki, skup się na niej.

Do jej masażu poza swoimi dłońmi możesz wykorzystać silikonowe nakładki wyposażone w specjalne wypustki wzmacniające siłę doznań, drgające masażery lub wibratory. Jeśli natomiast do osiągnięcia orgazmu potrzebujesz stymulacji pochwy, wybierz wibrator. Możesz też skorzystać z urządzenia wyposażonego w specjalną nakładkę, która dodatkowo masuje łechtaczkę, potęgując w ten sposób rozkosz. Zadbaj o to, aby masturbacja była bezpieczna. Wybieraj urządzenia dobrej jakości, mające odpowiednie atesty.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena