Jedną z ważniejszych lekcji, jakie wyniosłam z konferencji Shine, to jak być pewną siebie. Może należysz do osób super pewnych siebie, wierzących w swoje możliwości, to tylko pogratulować; ja do tych osób nigdy nie należałam. Pracowałam i nadal pracuję nad tym, jak zwiększyć pewność siebie a ta konferencja bardzo mi w tym pomogła.

Data dodania: 2010-11-10

Wyświetleń: 2743

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Rozmawiając z fascynujacaymi kobietami, które prowadzą własne biznesy i wydawać by się mogło, że niczego im nie brakuje, co się okazało… one też się z tym borykają, każda kobieta miewa gorsze dni, kiedy nie czuje się do końca na topie i myśli, że jest do niczego.

Zaczynasz wtedy zadawać sobie pytania typu, kim ja jestem żeby to zrobić? ja nie jestem taka przebojowa?... i zaczyna się spirala negatywnych myśli.

Jak sobie pomóc w takich sytuacjach? Oto 10 sposobów na to, jak zwiększyć swoją pewność siebie, które wyniosłam podczas rozmów z kobietami:

1. Pielęgnuj swoje sukcesy

Pomyśl o sytuacji, w której coś ci się udało, kiedy odniosłaś sukces, kiedy czułaś się super pewna siebie, kiedy czułaś, że możesz wszystko;to może być jakaś nawet mała rzecz i niewiele znacząca dla innych, ale ty czułaś się z siebie dumna.

Wiem wiem zaraz mi powiesz, że ty nie masz żadnych sukcesów, sama pamiętam jak moja serdeczna przyjaciółka, która jest coachem zadała mi to pytanie... a ja na to, że ja żadnych sukcesów nie odniosłam... ale po głębszym zastanowieniu się stwierdziłam, że jest parę rzeczy, z których jestem dumna, od tamtej rozmowy zapisuję sobie moje sukcesy - te duże i te maleńkie i je pielęgnuję. Mam nadzieję, że ci też to pomoże.

2. Praktyka czyni mistrza

Pamiętasz jak próbowałaś nauczyć się jazdy na rowerze, czy jazdy samochodem?.... na początku ci nie wychodzi i jesteś niezdarna i nieporadna w tym wszystkim. Ale im częściej wykonujesz daną czynność, tym lepsze masz rezultaty.

Pomyśl sobie, ile Tiger Woods musi ćwiczyć, żeby być mistrzem świata. Im lepiej coś, robisz tym twoja pewność siebie wzrasta automatycznie.

3. Postęp nie perfekcja 

To jedno z haseł, które często słyszalam podczas konferencji! Zapomnij o perfekcjonizmie, nikt nie jest doskonały. Najważniejsze to zacząć i udoskonalać w drodze. Ja sama pamiętam, jak rok temu zapisałam się na kursy Mirka Szmajdy... będąc kompletnie zielona robiłam wszystko nieporadnie, ale dzięki temu ruszyłam z miejsca... jakbym czekała na to, żeby mój blog czy strona internetowa wyglądała pięknie, nigdy bym nie zaczęła.

Jest taki piękny cytat Ziga Ziglara...

"Jeżeli coś jest warte robienia, warte jest robienia tego zle, dopoki tego nie udoskonalisz."

 4. Dzienniczek Wdzięczności

Stwórz dzienniczek wdzięczności; byłam w szoku jak to usłyszałam... kobiety na konferencji też to praktykują i im to pomaga w zwiększeniu pewności siebie;

kilka lat temu czytając Ewę Foley pamiętam, jak wspomniała ona o czymś takim. Tak mi się to spodobało, że zaczęłam taki dzienniczek prowadzić; co noc przed zaśnięciem wypisałam 3 rzeczy, za które mogę być wdzięczna dzisiejszego dnia;

to mogą być bardzo proste rzeczy, jak uśmiech nieznajomego czy fakt, że poszłaś na siłownię, czy też że jesteś zdrowa; po miesiącu takiej pracy czułam się taka bogata i pełna energii, że to coś niesamowitego; niestety trochę się w tym opuściłam ostatnio, ale wracam na właściwe tory.

5. Zamień JEŻELI na KIEDY

Już samo jeżeli zakłada, że masz watpilowści i do końca nie wierzysz. Natomiast jak zastąpisz to kiedy - to tylko kwesta czasu, kiedy to się spełni.

Uważaj na swój wewnętrzny dialog, to co mówisz sama do siebie powinno dodawać ci pewności i wiary w siebie, a nie ją zabijać słowami.

6. Zapisuj komplementy

Rób listę komplementów, jakimi obdarzają cię ludzie, zapisuj je, w chwilach, kiedy czujesz że spada twoja pewność siebie po prostu wróć do tych zapisków... gwarantuję, że podniesie cię to na duchu od razu, skoro inni maja o tobie takie zdanie to, dlaczego ty sama się dołujesz?

 7. Działaj "JAK GDBYBY..."

Działaj jak gdyby, działaj jakbyś już była pewna siebie, na początek możesz nawet zacząć udawać dopóki nie stanie się to rzeczywistością. Pomyśl, co by zrobiła osoba, która wierzy w siebie, jakby się zachowała, jaka jest postawa jej ciała...

Pomyśl o kimś, kogo podziwiasz. Dla mnie takim autorytetem jest Ali Brown i myślę sobie jak, kobieta biznesu jak Ali Brown zachowałaby się w takiej sytuacji, co my mówiła... w moim przypadku to działa.

8. Unikaj negatywnych ludzi

Unikaj negatywnych ludzi, którzy ściągają cię w dół. Chroń siebie od tej negatywnej energii, marudzenia i narzekania innych.

Ci ludzie tak zwane wampiry energetyczne żywią się twoją energią i są szczęśliwi, gdy ty też poczujesz się tak samo jak oni... i znajdzdziesz powody do narzekania. Tak jest najprościej.

Ja bardzo na to uważam, i już dzisiaj nie mam żadnych wyrzutów sumienia, żeby takie znajomości po prostu zerwać nieodwracalnie. Nie potrzebujesz takich ludzi wokół siebie. Niech znajdą sobie pożywkę na kimś innym, kto nie jest tego świadomy.

 9. Dbaj o to, jak wygladasz.

Jak wyglądasz dobrze, twoja pewność siebie automatycznie wzrasta. Kiedyś w to nie wierzyłam, bo sukcesywnie mi wmawiano w dzieciństwie, że liczy się to, co masz w sercu i w głowie... a tak nie jest w dorosłym życiu.

Liczy się jak wyglądasz, bo ludzie czy tego chcesz czy nie właśnie po tym cię oceniają.

Dlatego zadbaj o siebie, czy nie zdarzyło się ci pójść do fryzjera i poczuć się WOW... i po wizycie pomyślałaś, że dzisiaj możesz przenosić góry... Dla mnie dobry fryzjer to prawie jak terapia.

Pomyśl... jak włożysz na siebie sukienkę, w której czujesz się jak bogini, do tego wysokie obcasy i makijaż, jak się wtedy czujesz?

10.  Muzyka - posłuchaj ulubionej piosenki

Piosenka - czy zdarzyło ci się słuchać piosenki i nagle czujesz nowy zapał, czujesz się silna, zdolna i wierzysz, że wszystko się uda. Myślę, że każdy ma taką piosenkę.

Dla mnie piosenka, która daje mi taki zastrzyk energii, to piosenka, którą usłyszałam podczas konferencji. Najważniejsze jest to, że słuchając tej piosenki czuję, że mogę przenosić góry... czego i tobie życzę.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena