W rozmowach z mężczyznami na hasło „kobieta i pieniądze" często się oni obruszają i prostują to na wyrażenie „kobieta i wydawanie pieniędzy". Czy możesz w to uwierzyć? Ale to nie jedyny mit, z jakim się spotykam odnośnie kobiet i pieniędzy.

Data dodania: 2009-12-05

Wyświetleń: 2258

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

„Pieniądze szczęścia nie dają" - to frazes wygłaszany najczęściej przez tych, co pieniędzy nie mają. Czy nie oszukujesz samej siebie myśląc, że najważniejsze jest zdrowie i rodzina? Ale, żeby to zdrowie było potrzebujesz mieć pieniądze na opiekę lekarską, nieprawdaż? Rodzina - cóż, rodzina potrzebuje się ubrać, zjeść i nie tylko, a to przecież pieniądze i to nie takie małe!

„Lepiej być dobrym niż bogatym" - dlaczego jedno z drugim ma się wykluczać, czyż nie można połączyć tego w całość? To jest kolejny stereotyp, który często słyszałam w dzieciństwie. Dlatego go zmieniłam na 'chcę być dobra i bogata', dlaczego nie można być jednym i drugim?

„Pracuj ciężko a pieniądze przyjdą same" Pracowałam ciężko przez prawie 10 lat, pieniądze przychodziły, ale i odchodziły. Gdzie jest w tym prawda? Może jak bym pracowała nie ciężej, ale mądrzej i planowała swoją finansową przyszłość dziś miałabym tego efekty.

„Nie wypada mówić o pieniądzach" Pieniądze są niestety ciągle tematem tabu, niewygodnie rozmawia się o pieniądzach. Jest nawet powiedzenie, że o „pieniądzach, polityce i religii się nie rozmawia". Wiem, że na początku możesz się czuć niekomfortowo rozmawiając o pieniądzach, najważniejsze to zacznij. Pytaj się swoich znajomych, jak zarządzają swoimi pieniędzmi, w co inwestują. Najlepiej, żeby uczyć się od mądrzejszych od ciebie, jeżeli masz takich ludzi w swoim środowisku, wykorzystaj to.

„Pieniądze nie są dla mnie ważne" Wyobraź sobie, że mówisz swojemu życiowemu partnerowi, że nie jest dla ciebie taki ważny. Jak myślisz, jak długo byłby z Tobą?

„Pieniądze nie są dla mnie ważne" skoro tak, dlaczego ta sama kobieta, która to wypowiada, już nie może się doczekać wypłaty? Ta sama kobieta narzeka, że nie płacą jej tyle, na ile zasługuje? Ta sama kobieta czeka w nieskończoność na podwyżkę oraz większą część swojego życia spędza pracując ciężko za pieniądze? Reasumuje to potem stwierdzeniem, że pieniądze nie są ważne. Przepraszam, ale gdzie jest w tym logika? Może pieniądze nie są dla ciebie ważne, jednakże mają wpływ na wszystko, co w życiu ważne.

„Mężczyźni lepiej się znają na pieniądzach niż kobiety" To przesąd zakorzeniony gdzieś w dzieciństwie. Dlatego w dorosłym życiu często nieświadomie oddajemy tę władzę mężczyznom.

Zastanów się w czyich rekach jest twoja finansowa przyszłość?

Czy twój mąż jest odpowiedzialny za waszą finansową przyszłość? Czy liczysz na pomoc rządu czy państwa w trakcie swojej emerytury? Jeśli tak, to zmierzasz do finansowej klęski.

Pamiętaj, że tylko ty i wyłącznie ty sama jesteś odpowiedzialna za swoje życie, a tym samym za swoje finanse. Nie obwiniaj nikogo za brak wiedzy z dziedziny finansów. W szkole niestety tego nie uczą, ale to nie zwalnia cię z obowiązku zgłębienia tego tematu.

Jeżeli chciałabyś się dowiedzieć, jak przestać być finansową analfabetką, zapraszam cię do mojego artykułu na ten temat.

Uzależnienie finansowej strefy życia od kogokolwiek innego prowadzi do zachwiania twojego poczucia własnej wartości. Odajac, komuś innemu ster w tej dziedzinie pozbywasz się odpowiedzialności za własne życie. 

W momencie, gdy przejmiesz kontrolę nad finansową stroną swojego życia, twoje poczucie wartości katapultuje w górę jak rakieta. Stań się niezależną, świadomą i pewną siebie kobietą. I pamiętaj, że

„Kobieta zawsze będzie zależna, chyba, że ma swoje własne pieniądze" Elizabeth Candy Stanton

Licencja: Creative Commons
0 Ocena