Co ma odchudzanie do zarządzania pieniędzmi? Zdziwisz się pewnie. Pozwól, że się ciebie spytam, czy wiesz jak się odchudzać? Każda kobieta doskonale zna na to receptę tzn. mniej jeść, więcej ćwiczyć itp. Skoro reguły gry są takie proste i wszystkim znane, dlaczego tak wiele kobiet boryka się z tym problemem?

Data dodania: 2009-11-23

Wyświetleń: 2260

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Otóż podobnie jest z pieniędzmi, niby wiesz co robić, żeby efektywnie nimi zarządzać, a jednak nie zawsze to wychodzi. A plan jest prosty i wygląda tak.

Wyznacz cele finansowe

Jak spytasz się kobiety, ile chciałaby ważyć określi bardzo dokładnie liczbę, natomiast jak spytasz się, ile chciałaby zarabiać, czy jaki jest jej najbliższy cel finansowy, to ma problemy z dokładnym określeniem tej sumy? Jak możesz dążyć do czegoś nieokreślonego? To tak, jak z Alicją w Krainie Czarów, która się pyta czarnoksiężnika:

„Czy mógłbyś mi urzejmie powiedzieć, którędy mam pójść? To zależy w znacznej mierze od tego, gdzie chciałabyś dojść. Właściwie wszystko mi jedno... - rzekła Alicja. Wiec wszystko jedno, którędy pójdziesz - zawyrokowało Kościsko".

Sporządź budżet

Oj tak, ciężko się do tego zabrać, wiem, o czym mówię. Sama tam byłam. Zawsze znajdą się pilniejsze sprawy i pod koniec miesiąca w sumie, nie wiadomo gdzie się pieniążki rozeszły, po prostu tak jakoś przeciekły przez palce.

Gwarantuję Ci, że jak faktycznie zaczniesz planować swój budżet, nie w myślach, ale na papierze, dokona się w Tobie zmiana. Zobaczysz jak z każdym dniem będziesz miała więcej siły i mocy z faktu, że zaczynasz kontrolować swoje finanse. „Nie od razu Rzym zbudowano", powolutku małymi kroczkami, ale konsekwentnie dojdziesz do celu.

Dzięki zestawianiu twoich miesięcznych wydatków i przychodów zdobędziesz świadomość i jasność, gdzie się rozchodzą twoje pieniądze. Tu nie będzie, co do ukrycia, bo liczby nie kłamią i będziesz miała przed sobą czarno na białym swoje zestawienie finansowe.

Oszczędzaj więcej

Łatwiej powiedzieć niż wykonać, ale przedstawię ci kilka szybkich sposobów, które możesz zastosować od zaraz.

Nie chodź na zakupy jak jesteś głodna. Zostało naukowo udowodnione, że będąc głodnym kupujemy więcej.

Rób listę zakupów. Na pewno nie raz to słyszałaś, ale czy się do tego stosujesz?

Jak masz chandrę, idź na spacer a nie na zakupy.

Nie bój się prosić o rabat, to nic nie boli, szczególnie jak robisz większe zakupy.

Sprawdź czy płacisz za swoje konto bankowe czy przelewy. To niepotrzebny wyciek twojej gotówki.

Nie wypłacaj pieniędzy z bankomatów, które pobierają prowizje.

Prześpij się z decyzją o zakupie przekraczającym np. 500 zł. Jeżeli następnego dnia nadal go będziesz potrzebowała, to idź i kup.

Sprawdzaj swoje rachunki.  Za każdym razem sprawdzaj poprawność rachunków, które otrzymujesz.

Inwestuj mądrze

Nie taki diabeł straszny jak go malują, musisz po prostu zacząć, jeżeli boisz się tego robić sama, poszukaj doradcy finansowego. Warren Buffet powiedział „Inwestuję tylko w to, co dobrze rozumiem", dlatego ciągle się rozwijaj i poszerzaj swoją wiedzę na temat rożnych form inwestowania.

Bądź wdzięczna

Wdzięczność bardzo pomaga w życiu i jest niezbędnym czynnikiem do osiągnięcia sukcesu finansowego.

To wszystko, czego potrzebujesz. Niby proste a jednak takie trudne.

Wielu Sukcesów na drodze do Wolności Finansowej

Licencja: Creative Commons
0 Ocena