Każda inwestycja obarczona jest mniejszym lub większym ryzykiem, możesz stracić lub zyskać. Istnieje jednak inwestycja, która gwarantuje ci, że na niej nigdy nie stracisz. Czy chciałabyś się dowiedzieć, cóż to za inwestycja?

Data dodania: 2009-11-23

Wyświetleń: 1659

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wiesz, największe sekrety bywają na ogół bardzo proste. Inwestycja, na której nigdy nie stracisz, to jest inwestycja w samą siebie, w ciągły rozwój i poszerzanie swojej inteligencji finansowej.

"Obecnie, bardziej niż w przeszłości, kobiety muszą być inteligentne pod względem finansowym" - twierdzi Donald J. Trump.

Bycie finansową analfabetką jest kwestią wyboru. A wybór należy do Ciebie. Czy chcesz przejąć ster finansowy we własne ręce, czy oddać go komuś innemu?

Jak rozpocząć pogłębianie własnej wiedzy finansowej?

Czytaj prasę finansową np. „Rzeczpospolita", „Forbes", „Puls Biznesu" czy „Parkiet". Nie musisz czytać tych gazet od deski do deski. Wystarczy, że na początek wybierzesz sobie jeden artykuł, który cię interesuje. Jeżeli żaden z nich cię nie interesuje, czytaj chociażby nagłówki i oswajaj się z nimi, to naprawdę nie jest takie trudne jak ci się wydaje.

Barbara Stanny, która napisała książkę „Prince Charming insn't Coming: How Women Get Smart About Money" mówi: "Przez całe miesiące kładłam Wall Street Journal na stole w kuchni, zanim wreszcie zabrałam się za czytanie".

Regularnie przeglądaj portale finansowe w Internecie takie jak bankier.pl, nbportal.pl czy money.pl

I nie przejmuj się, że to wszystko brzmi jak „czarna magia", nie wszystko musisz zaraz rozumieć, to przyjdzie z czasem pod warunkiem, że będziesz regularnie te informacje czytała. Wiem jak ciężko się zmusić, żeby faktycznie te strony przeglądać, ale zdradzę ci sekret, który w moim przypadku działa.

Otóż, umieściłam swój ulubiony portal, jako stronę domyślną w swojej wyszukiwarce. Nawet nie wyobrażasz sobie, jaka zmiana się dokonała, o ile częściej czytam artykuły. Teraz czy chcę czy nie, za każdym razem jak otwieram komputer, zasypywana jestem najświeższymi informacjami ze świata finansów. Działa to rewelacyjnie i przyznam się, że nie raz o tym czytałam, ale faktycznie tego nigdy nie zastosowałam. Ile razy zdarza cie się coś czytać i myśleć, że to fantastyczne rozwiązanie, ale tylko w tym momencie, co czytasz, bo potem jakoś tak przychodzi proza życia i o wielu banalnie prostych sprawach się zapomina, nieprawdaż?

Bierz udział w kursach i seminariach poświeconych finansom.

Rozmawiaj o pieniądzach. To naprawdę nie jest temat tabu. Pytaj ludzi, jak gospodarują pieniędzmi, rozmawiaj z lepszymi od siebie i ucz się od nich. Wszystko zależy oczywiście od środowiska, nie zawsze niestety masz ludzi lepszych od siebie. Nie wzoruj się na gorszych, bo będziesz osiągała takie same wyniki jak oni, a przecież chyba nie tego chcesz.

Czytaj książki na temat finansów i inwestowania. Jest w czym wybierać na rynku. Zachęcam Cię również do zapoznania się z moim ebookiem „Kobiety i Pieniądze. Jak przejąć kontrolę nad własnym życiem poprzez kontrolę swoich fianansów"  

Oglądaj telewizyjne finansowe programy. Generalnie nie lubię telewizji i nie tracę na nią czasu, aczkolwiek w tym przypadku jest to bardzo uzasadnione. Osobiście oglądam Rynki dla Opornych, które nadawane są w dni powszednie ok. 19.20 w TVN24. Polecam także „Portfel" magazyn ekonomiczny na TVN24 dotyczący finansów osobistych.

Wielu Sukcesów na drodze do Wolności Finansowej,

 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena