Aby odpowiedzieć na to pytanie, muszę się Ciebie zapytać, czy wiesz, czego pragniesz? Zadziwiający jest fakt, jak wiele osób nie wie, czego chce. Na pytanie, czego pragniesz odpowiadasz albo poprzez ogólnikowe frazesy typu szczęścia, pieniędzy, zdrowia albo odpowiadasz, czego nie chcesz w życiu? Pomyśl, czy tak nie jest?

Data dodania: 2010-01-18

Wyświetleń: 2129

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

 Może wydaje ci się to śmieszne, ale uwierz mi nie spotkałam wiele osób, które na pytanie, czego pragniesz potrafiły mi odpowiedzieć konkretnie „to i to".

Klarowność twojego celu, twojej wizji to potęga. Jeżeli nie wiesz, dokąd zmierzasz, jak zamierzasz tam dojść? To tak, jak z Alicją w Krainie Czarów, która się pyta czarnoksiężnika:

„Czy mógłbyś mi uprzejmie powiedzieć, którędy mam pójść? To zależy w znacznej mierze od tego, gdzie chciałabyś dojść. Właściwie wszystko mi jedno... - rzekła Alicja. Więc wszystko jedno, którędy pójdziesz - zawyrokowało Kościsko".

Wyspa „Pewnego Dnia"

Jeżeli jeszcze nie osiągnęłaś tego, czego pragniesz to dlatego, że jesteś na wyspie zwanej „Pewnego Dnia".  Ja przyznam się, że byłam na niej wiele razy. A gdzie leży ta wyspa? Otóż, w twojej głowie.

Jak często zdarza ci się mówić „od poniedziałku zaczynam dietę", „pewnego dnia to zrobię". Słysząc tego typu stwierdzenia jestem pewna, że osoba ta nigdy nie osiągnie tego, co właśnie powiedziała.

To właśnie różni ludzi sukcesu od przegranych. Ludzie sukcesu działają, nie czekają do poniedziałku czy pewnego dnia, zaczynają dzisiaj.

Życzę Ci powodzenia w działaniu. I pamiętaj, że „twoja przyszłość jest tworzona przez to, co robisz DZISIAJ, a nie jutro".

Brak Ci samodyscypliny

Wiem, że nie jest łatwo zmobilizować się do nieustannej codziennej pracy.

Są dni, kiedy, nie chce Ci się nawet wstać z łóżka, nie mówiąc już o porannej medytacji, czy pójściu na siłownię, najchętniej zostałabyś w łóżku. Jak sobie poradzić w takich momentach?

Na pewno musisz mieć wizję twojego celu długoterminowego i nagrody, jaka Cię czeka. Pamiętaj, że ci, którzy mają ciężej DZISIAJ, mają łatwiejsze JUTRO.

Wystrzegaj się „wyjątków" od reguły, ponieważ, jak raz sobie pofolgujesz, drugim razem przyjdzie to o wiele łatwiej i tym sposobem cały twój wysiłek spełźnie na niczym.

Zmobilizowanie się do samodyscypliny nie kosztuje tak wiele w porównaniu z żalem, że się czegoś nie zrobiło.

Zbyt szybko się poddajesz

Pamiętaj, że zwycięzcy, a zakładam, że Ty do takich należysz, nigdy przenigdy się nie poddają. Możesz zmienić strategię działania, ale poddać się - nigdy.

Nie raz upadniesz i nie dwa, ale porażka przybliża Cię tylko do osiągnięcia twojego celu, więc nie rezygnuj tak szybko.

To, ile razy upadniesz naprawdę nie ma znaczenia, liczy się czy powstaniesz? Warto walczyć o swoje marzenia. Więcej na ten temat możesz przeczytać w moim artykule na ten temat.

Życzę powodzenia w realizacji tego, czego pragniesz najbardziej na świecie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena