Większość ludzi postrzega milionerów jako osoby niezwykłe. Jednak jak okazuje się, przeciętny milioner jest zwyczajnym człowiekiem, którego cechuje pewien określony sposób myślenia...

Data dodania: 2008-07-07

Wyświetleń: 8029

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak by to było, gdybyś budził się każdego dnia, wiedząc że na Twoje konto bankowe wpływają właśnie kolejne tysiące, a może setki tysięcy złotych? Jak byś się czuł, widząc sześciocyfrowe liczby na wyciągach bankowych, rachunkach maklerskich, kontach emerytalnych? Czy nie było by to wspaniałe?

Pomyśl przez chwilę, co byś zrobił dysponując milionami na koncie?

Może wspierałbyś organizacje charytatywne, schroniska dla bezdomnych zwierząt czy organizował inne rodzaje pomocy? Może wybrałbyś się na wycieczkę dookoła świata, kupił wymarzony samochód, jacht albo samolot do prywatnych podróży? Co mógłbyś zrobić z tymi wszystkimi pieniędzmi, dobrami materialnymi, wszystkim czego pragniesz - dostępnym „od ręki”?

Okazuje się, że ludzi bogatych, milionerów cechuje pewien określony sposób myślenia oraz strategie działania. A jak mówi jedna z zasad NLP (programowania neurolingwistycznego), jeśli jedna osoba coś potrafi to każdy może to wykonać. Cała rzecz polega na zmianie ograniczających przekonań (które są dla Ciebie blokadą do osiągnięcia sukcesu) oraz podjęciu określonych działań.

Jaki jest ten sposób myślenia?

Przykładowo, ludzie którzy są bardzo bogaci kochają to co robią. Jest to dla nich pasją. Nie wykonują swojej pracy dla pieniędzy, ale dla spełnienie siebie, samorealizacji. Pieniądze nie są dla nich celem, a jedynie narzędziem do realizacji celów. Jednak... jakoś do nich trafiają... Wszechświat odwdzięcza się hojnie za to co robią :)

Ludzie bogaci nie znają słowa "problem". Dla nich, każdy problem jest tylko kolejną poprzeczką, na drodze życia - którą jest okazja pokonać i czegoś się nauczyć. Problem to wyzwanie, które stawia im życie. Inni mówią też, że problem jest źle postawionym celem, który po przeformułowaniu i ustaleniu terminu - można z łatwością osiągnąć. A co zrobić z dużym problemem? Tak jak z jedzeniem arbuza - wystarczy pokroić na kawałki :)

Ludzie bogaci, gdy potrzebują na coś pieniędzy, nie mówią "Nie mam na to kasy". Stawiają sobie pytanie: "Jak mogę zdobyć na to finanse?" "Co muszę zrobić, aby było mnie stać na to?" Cechuje ich umiejętne stawianie pytań, w każdym kontekscie.

Ludzie bogaci są wytrwali w dążeniu do celu. Są tak jak Edison. Wiedzą, że gdy chcą coś osiągnąć - wcześniej czy później osiągną to! Jest to tylko kwestia czasu!

Cechuje ich również samodyscyplina i systematyczność. Jak mówi Zig Ziglar, najlepszym sposobem na systematyczność w wykonywaniu jakiejś czynności, jest zrobienie z niej nawyku. Nawyk sam będzie się pilnował :)

Ludzie bogaci nie boją się przyszłości. Stawiają czoło wyzwaniom, wiedząc że i tak wygrają! Wiedzą, że porażka nie istnieje. Są optymistami.

Jeśli porażka nie istnieje, to czym ona jest? Jest to informacja zwrotna (feedback), który bogaci ludzie wykorzystują ucząc się na własnych błędach. Uczą się też na cudzych błędach, czytając np. książki.

Tak, wiedza... To kolejna silna strona ludzi bogatych. Oni cenią wiedzę, poszukują jej aktywnie i ciągle się rozwijają. Jeśli jednak sami czegoś nie wiedzą (a wiadomo, nie można umieć wszystkiego), znają ludzi którzy to wiedzą :) Wystarczy telefon do eksperta!

W ten sposób dochodzimy do kolejnej cechy ludzi bogatych - kontaktów. Wysoko cenią oni networking i nawiązują wartościowe kontakty wszędzie, gdzie mogą. Wiedzą, że każda poznana osoba, jest na wagę złota.

Ludzie bogaci robią często rzeczy, których nienawidzą ludzie biedni! Często stawiają sobie cele, uważane za zwyczajnych ludzi za niemożliwe (pamiętasz jedzenie arbuza?). Wiedzą, że cokolwiek ludzki umysł umie wymyślić, potrafi też, to wykonać.

Ludzie bogaci chętnie dzielą się swoimi dobrami, wspierają organizacje charytatywne oraz przekazują swoją wiedzę. Dobrym zwyczajem jest dawanie 10% swojego miesięcznego dochodu, niezależnie od jego wysokości (co sam praktykuję od ponad roku).


Gdzie nauczyć się takiego myślenia? Dobrą okazją jest spotykanie się z ludźmi którzy podobnie myślą, czytanie książek (np. Roberta Kiyosakiego), oraz chodzenie na szkolenia i konferencje takie jak Myśleć jak Milionerzy organizowane przez Kamila Cebulskiego. To właśnie pod jej natchnieniem (po wczorajszym uczestnictwie) napisałem ten artykuł...

Co możesz zyskać na konferencji?

Na pewno wartościową wiedzę, zmianę przekonań a przede wszystkim (choć będzie zależało to tylko od Ciebie), możesz pozyskać nowe, wartościowe kontakty które w przyszłości mogą sowicie zaowocować :)

Konferencje przeprowadzane są w wielu miastach, co tydzień (w weekendy), a ostatnia z nich zaplanowana jest na 28 września.


PS.: Dziękuje Kamilu za wszystko co robisz dla nas, dla całej Polski która wkrótce stanie się potęgą gospodarczą (alternatywne lekcje przedsiębiorczości w szkołach, fundacja, szkoły, konferencje itd. Czas pokaże... :)

Licencja: Creative Commons
4 Ocena