Jak to jest że inni mają więcej od ciebie? Jakie mechanizmy stosują oraz jak podejmują decyzję że powiększają to co mają?.Skąd się biorą większe pieniądze?
Zobacz na MyBankier.com

Data dodania: 2010-06-19

Wyświetleń: 1914

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Skąd się biorą większe pieniądze?

Żeby móc powiększać swój majątek trzeba mieć środki, a je bierzemy z oszczędności naszych dochodów lub innych źródeł. Wszyscy wiedzą, że powinno się oszczędzać,ale mimo tego znikomy procent osób konsekwentnie podejmuje działania w celu oszczędzania środków. Stare powiedzenie mówi:" im więcej zarabiasz tym więcej wydajesz", i to prawda chociażby, dlatego, iż wówczas zarabiając więcej przechodzimy na wyższy poziom konsumpcji, nie koncentrujemy się na samej cenie, lecz oczekujemy od produktów wyższej jakości, za która jesteśmy wstanie zapłacić więcej.

Większe pieniądze = większa konsumpcja

Takie typowe zachowania ludzkie powodują, iż wiele osób zarabiając więcej samoczynnie zamyka sobie drogę do pomnażania dotychczasowe majątku poprzez życie na wyższym poziomie. Oczywiście nie chodzi o to żeby cały czas żyć na jednym poziomie, bo samo pomnażanie majątku to również zmiana naszych zachowań i dotychczasowego życia, ale ważne żeby być uczulonym na różnego rodzaju zachowania, jakie mamy zautomatyzowane wraz ze wzrostem środków na kontach.


W jaki sposób oszczędzać?

Sposobów na oszczędzanie jest wiele, i na pewno wiesz o tych typowych i znanych dla wszystkich tylko się do nich nie stosujesz. Pierwsza żelazna zasada to taka, iż żeby pomnożyć to najpierw trzeba zaoszczędzić, bo wówczas zaoszczędzone środki jesteś wstanie przeznaczyć na takie działania, które w krótkiej lub długiej perspektywie mogą ci przynieść zyski. Jest wielu możliwości zaoszczędzenie i pieniędzy oraz innych rzeczy w naszym codziennym życiu, ale o tym w kolejnych postach.

Po co oszczędzać?

Zanim zaczniesz dalej czytać , odpowiedz sobie na pytanie: czy masz zabezpieczenie jakiekolwiek na okres co najmniej 1 roku?

Wielu ludzi nie oszczędza, bo twierdzi, że nie ma, z czego, po czym żyje na kredyt, żyje bieżącą konsumpcją, lub też twierdzi, że posiada drobne oszczędności i nie widzi celu dalszego oszczędzania.

Podam ci najważniejsze cele, jakie możesz sobie obrać jako swój cel do oszczędzania:

* Zdrowie- jak wygląda polska służba zdrowia, to każdy wie, a najwięcej wiedzą ci, co próbują na NFZ zapisać się do specjalisty. Wiadomo leki, wizyty w prywatnych klinikach kosztują, dlatego ludzie wolą narzekać niż cokolwiek zrobić dla siebie na przyszłość.

A gdybyś w wypadku złamał kręgosłup(skok do wody, wypadek), czy wówczas tracąc naturalnie swoją pensje i przechodząc na znikomą rentę będziesz wstanie utrzymać siebie, swoje leczenie, całe życie i swoją rodzinę?
Pamiętaj, że ubezpieczenie na życie nie chroni cię przed wypadkami tak samo jak NW, ale daje możliwość zabezpieczenia finansowego twojej rodzinie, daje możliwość spłaty obecnych zobowiązań, czy też daje możliwości finansowania leczenia- Czy posiadasz ubezpieczenie, czy ubezpieczyłeś rodzinę?
Wszyscy deklarują, że na zdrowiu się nie oszczędza, ale dla zdrowia powinno się oszczędzać, żeby w przypadkach złych dla ciebie dla twojej rodziny oszczędności dały ci możliwość odbudowania tego, co w danym momencie się zepsuło.

* Edukacja i rozwój swój i swojej rodziny- każdy by chciał, żeby jego dzieci w przyszłości były osobami wykształconymi, pokończyły wyższe uczelnie, żeby dać im więcej niż samemu się miało.

A co robisz obecnie żeby dzieciom zapewnić możliwość studiowania na prywatnych uczelniach, żeby nie musiały pracować wieczorami na czesne, żeby miały, z czego żyć podczas studiów bez konieczności martwienia się jak zdobyć jakąkolwiek pracę. W jaki sposób odkładasz na polisach posagowych? Czy wogule oszczędzasz na taki cel?
Pamiętaj, że oszczędności mogą pomóc ci podnieść twoje kompetencje przez ukończenie kursów, uczelni, warsztatów czy też zakup innych rzeczy edukacyjnych, dzięki którym możesz zarabiać więcej tym samym znów oszczędzając więcej pomnażać majątek.

* Biznes- wiele osób szuka kapitału na biznes, banki rzadko chcą kredytować nowe młode firmy, zostają fundusze oraz anioły biznesu, ale dla innowacyjnych pomysłów. A jednak oszczędzanie od wczesnych lat daje możliwości pozyskania właśnie w ten sposób kapitał na własny biznes.

* Emerytura- fundusze emerytalne w Polsce pokazywały kiedyś ciepłe gorące wyspy, a rzeczywistość pokazuje, że OFE z Zus'em da niezbyt wysoką emeryturę, za która obecni i przyszli emeryci - gorące wyspy będą mogli pooglądać sobie jedynie na plakatach lub w TV.

Dlatego ważne jest to, co sam uzbierasz na swoją emeryturę. Jedynie własne oszczędności na funduszach inwestycyjnych, bezpośrednio inwestując na giełdzie, lub to, co zgromadzisz na kontach bankowych da ci możliwości bezpiecznej starości.

Przykładów celów można wymieniać wiele-, bo to ca dla innych jest priorytetem dla ciebie może być mniej ważne i samemu musisz określić, jaką formę i w jakiej ilości chcesz mieć zabezpieczenia.

Kto chce mieć więcej niż inni?

Odpowiedź jest oczywista- będziesz mieć więcej niż inni póki wcześniej zaczniesz analizować swoje wszelkie dochody, dobrze nimi zarządzać, oraz oszczędzać żeby następnie pomnażać. Od ciebie zależy w jakim kierunku pójdziesz.....

 

Licencja: Creative Commons
2 Ocena