Pomysł nad prezentem to utrapienie wielu osób. Nie zawsz jest jasne co kupić i czego będzie chciała osoba która ma dostac coś ciekawego od nas. Jak dowiedzieć się co kto lubi i jak przekazać innym co sami lubimy.

Data dodania: 2011-11-25

Wyświetleń: 1622

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dlaczego nieliczne osoby otrzymują na gwiazdkę prezent, jaki sobie tylko wymarzą? Wyobraź sobie, że otrzymujesz prezent, który powala cię z nóg, zmienia twoje podejście do życia i powoduje, że chcesz działać już od pierwszych chwil.

Wyobraź sobie, że jesteś na moim miejscu i są święta. Od pierwszych chwil po uroczystej kolacji czujesz napięcie unoszące się w klimacie świątecznym. Niby nikt nie czeka, niby każda z osób będących na wigili jest dorosła, ale tak naprawdę każdy jednak odczuwa eksytację przed rozpakowywaniem prezentów.

 Pierwsza chwila jest najważniejsza......

 Najpierw badasz wzrokowo, po opakowaniu analizujesz wielkość prezentu i już wyobrażasz sobie, co to może być. Odkrywasz papier za papierem, jak na złość wstążeczki jeszcze bardziej się krecą powodując liczne słupki utrudniające życie.

 A w tym roku dostałeś....

  Właśnie, co? Czy już rozpakowałeś swój prezent?- Zonk. Znowu skarpetki, coś do golenia, i jakiś dezodorant. Zapewne można było się tego spodziewać, skoro wcześniej nic nie sugerowałeś rodzinie i najbliższym, co cię interesuje. Nie wykazywałeś zbytnio zainteresowania nowymi gadżetami takimi jak np. ipod- mogłeś pokazać go tylko raz a mógłby być twój.

 Więc co zrobić, by dostać to, co chesz?......

 Pokaż rodzinie i znajomym czym się interesujesz, pokazuj nowinki technologiczne jak ipod czy konsole, jeśli chciałbyś coś z tego tematu. A może jednak w ramach prezentu chciałbyś coś oryginalnego, coś, co jest lub może być twoją pasją jak jazda bolidem - równie dobrze jak Kubica?.

 Marzenia trzeba spełniać i właśnie gwiazdka może być takim dniem, kiedy zaczną się one realizować. Kwestia tylko wyrażenia swoich emocji, zainteresowań, pokazania swojego hobby wcześniej, tak by inni to zauważyli i mogli się obracać w danym temacie, bo wiedzą, że chciałbyś dostać to, co lubisz.

 To prosta metoda nad przyciąganiem tego, co chcemy- kwestia programowania innych.

 Według ostatni badań modne gadżety, w tym smartfony, tablety oraz komputery znalazły się na szczycie listy wymarzonych  prezentów Polaków. Właśnie takie elektroniczne urządzenia są domeną mężczyzn. Kobiety wolałyby dostać m.in. pieniądze, vouchery na zakupy i biżuterię.

A ty co chcesz dostać na święta?

Licencja: Creative Commons
2 Ocena