Czemu poprawna budowa linków jest taka ważna? Jak powinien wyglądać prawidłowy link? Z tego wpisu dowiesz się jakie ma znaczenie poprawna budowa linku.

Data dodania: 2010-05-30

Wyświetleń: 1655

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Najczęstszymi błędami przy budowie linku jest umieszczenie pomiędzy elementem a tekstu typu Kliknij tutaj czy też zobacz link. Już troszkę lepszym zwyczajem jest wpisanie nazwy domeny, aczkolwiek to też nie przynosi dobrego skutku.
Nasuwa się pytanie: Dlaczego nie daje dobrego skutku? Otóż dlatego, że pajączki Google wędrując po linkach zapisują sobie ten tekst jako słowo kluczowe i łatwiej jest znaleźć stronę właśnie z takim słowem kluczowym niż z tekstem kliknij tutaj. Jako przykład można podać wyszukiwanie frazy kliknij tutaj w Google. U mnie jako pierwszy wynik pojawiła się strona zawierająca test IQ, drugie była właśnie wyszukiwarka Google. Pojawiła się ona z tego powodu, że na bardzo dużej ilości for użytkownicy linkują właśnie tekstem kliknij tutaj.

Tworząc link w miejscu wyświetlanego tekstu trzeba napisać jak najbardziej oddający zawartość tekst oraz dobrze by było, aby nie był za długi (max długość tytułu strony) , z powodu podanego powyżej, czyli zapisu tego tekstu przez pajączki.
Wiadomo też, że nikt nie wpisze całego zdania do wyszukiwarki, więc trzeba się wczuć w rolę osoby poszukującej informacji i . Tekst jaki byś wpisał w celu znalezienia takiej informacji będzie najlepszy jako opis, tego linku z powodów podanych powyżej.

Kolejną dosyć ważną sprawą jest wygląd linku, ponieważ Google tez wyszukuje po treści w linku. Najlepiej to przedstawić na przykładzie. Wiadomo, że blog wordpress ma wbudowaną możliwość budowy własnych seolinków, nadpisania modrewrite itp. Przyjmijmy, że wyszukujemy strony z słowem kluczowym, ale jak wspomniałem powyżej jest tez możliwość ustawienia krótkiego linku.Taki link dla zwykłego użytkownika jak i dla pajączka wyszukiwarek nic nie znaczy, więc byłby niżej w rankingu. Dowodem na to, że google szuka też po adresach jest pogrubienia danego słowa w linku pod opisem WWW a bez WWW, coraz częściej pojawiają się w sieci linki bez przedrostka www. Niby nie ma różnicy gdyż dawidpanfil.pl oraz www.dawidpanfil.pl jest tym samym linkiem, ale niestety dla wyszukiwarek nadal tak nie jest, więc trzeba się zdecydować na odpowiedni styl linku. Jako dowód możesz spróbować wpisać site: adres strony bez www oraz następne wyszukiwanie site: z www. 

Ostatni problem z linkami to atrybut title, służy on do opisu zawartości linku. Ja jakoś nie widzę różnicy przy korzystaniu z niego, jeśli chodzi o pozycjonowanie, ale jest on bardzo pomocny użytkownikom.

Licencja: Creative Commons